شناسهٔ خبر: 49605805 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

استان چهارمحال و بختیاری از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد

گروه استان‌ها- طبق آخرین آمار رنگ‌بندی کرونایی کشور، استان چهارمحال و بختیاری از وضعیت خیلی پرخطر کرونایی یعنی وضعیت قرمز خارج شده و رنگ شهرستان‌های این استان به رنگ نارنجی و زرد تغییر وضعیت داده‌اند.

صاحب‌خبر -

به گزارش  خبرگزاری تسنیم  از شهرکرد، بنابر آخرین آمار از سوی وزارت بهداشت و درمان، مجموع بیماران مبتلای به ویروس کووید19 تا ظهر امروز به 5 میلیون و 396 هزار و 13 نفر رسیده است که از این تعداد، 4 میلیون و 708 هزار و 195 نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین با فوت 364 بیمار مبتلای به کرونا، مجموع فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا به 116 هزار و 436 نفر رسیده است، قابل ذکر است که هم‌اکنون  تعداد 6 هزار و 902 نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی کشور بستری هستند.

در استان چهارمحال و بختیاری طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در روز گذشته تا ظهر امروز 993 بیمار با علایم بالینی مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری مراجعه داشتند که از این تعداد 161 نفر بستری شدند.

با بستری شدن 161 نفر در روز گذشته، مجموع بستری‌های در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به 457 مورد رسیده است که از این تعداد 389  نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ آزمایش جهت ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری هستند.

همچنین طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز، تعداد موارد بستری مثبت جدید 59 نفر و تعداد موارد مثبت سرپایی در روز گذشته تا ظهر امروز 172 نفر اعلام شده است.

گفتنی است در 24 ساعت گذشته 4 مورد فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده که مجموع جان‌باختگان ناشی از این ویروس را به یک هزار و 510 نفر مورد رسانده است.

همچنین هم‌اکنون 57 بیمار با حال وخیم و نسبتاً بد در icuهای مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و درمان بستری هستند.

به گزارش تسنیم از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در استان تاکنون، 210 هزار و 557 مورد تست و نمونه کرونا گرفته شده است که مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به 75 هزار و 326 مورد رسیده است.

طبق آخرین آمار رنگ‌بندی کرونایی کشور، استان چهارمحال و بختیاری از وضعیت خیلی پرخطر کرونایی یعنی وضعیت قرمز خارج شده و رنگ شهرستان‌های این استان به رنگ نارنجی و زرد، تغییر وضعیت داده‌اند.

بررسی آمار کرونایی در استان نشان از تداوم روند نزولی کرونا در استان دارد، با بستری بودن 457 نفر کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان، تقریبا شاهد کاهش آمار 265 نفری نسبت به قله پیک پنجم کرونا هستیم.

سید راشد جزایری رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری از افتتاح پایگاه تجمیعی واکسیناسیون‌ کرونا ویژه کارگران در محل قطب صنعتی شهرکرد خبر داد و گفت: واکسیناسیون این قشر از روز گذشته آغاز شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه واکسن کرونا به مقدار کافی و لازم در استان وجود دارد، ادامه داد: نباید مردم نگرانی در خصوص واکسیناسیون خود داشته باشند.

انتهای پیام/7540/ح

نظر شما