شناسهٔ خبر: 49575495 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: راهبرد معاصر | لینک خبر

خبر جدید درباره لغو محدودیت تردد شبانه برای واکسیناسیون

استاندار تهران نیز لغو محدودیت تردد شبانه در تهران را رد کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش راهبرد معاصر پس از آن که وزارت کشور و پلیس موضوع لغو محدودیت تردد شبانه  رد کردند این بار استاندار تهران در واکنش به این خبر گفته است: منع تردد شبانه از مصوبات ستاد ملی کرونا است و با توجه به اینکه این مصوبه در هیچ یک از جلسات ستاد لغو نشده همچنان برقرار خواهد بود. چند روز پیش علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با گرونا از لغو محدودیت تردد جهت سهولت برای واکسیناسیون شبانه روزی خبر داده بود. با این حال قرار بر این شده است تا لیست افرادی که در ساعات شب از مراکز واکسیناسیون شبانه استفاده می کنند به راهور اعلام شود نا جریمه ای برای آنها اعمال نشود.

 

محدودیت تردد شبانه

 

توضیحات استاندار تهران درباره لغو محدودیت تردد شبانه

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جلسه قرارگاه مقابله با کرونا در وزارت کشور در روز گذشته، گفت: وزیر کشور به عنوان فرمانده عملیات مقابله با کرونا اعلام کردند که منع تردد شبانه از مصوبات ستاد ملی کرونا است و با توجه به اینکه این مصوبه در هیچ یک از جلسات ستاد لغو نشده برای سهولت تردد، افرادی که در ساعات شب از مراکز واکسیناسیون شبانه استفاده می کنند لیست آنها توسط معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی به راهور اعلام می شود تا به این طریق وسیله نقلیه مربوط به فردی که از مراکز واکسیناسیون استفاده کرده برایش جریمه ای اعمال نشود.

وی تاکید کرد: وقتی فرد برای تزریق واکسن در هنگام ثبت نام شیفت شب را انتخاب می کند و نوبت می گیرد به صورت خود به خود پلاک ماشین وی به راهور اعلام می شود تا جریمه ای برای وی صادر نشود. بی تردید تا هنگامی که ستاد ملی در این خصوص تجدید نظر نکرده باشد این محدودیت وجود دارد و کسانی که به غیر از تزریق واکسن و مثلا برای مهمانی ها و شب نشینی ها در ساعات منع تردد وسیله نقلیه خود را حرکت می دهند این محدودیت برای آنها برقرار است.

 

لغو محدودیت تردد شبانه

 

 

فیلم / منع تردد شبانه هنوز ادامه دارد

ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به  محدودیت تردد شبانه گفت: منع تردد شبانه هنوز ادامه دارد و امروز به دستگاه‌ها ابلاغ شد، پلاک خودرو‌های افرادی که شبانه برای زدن واکسن مراجعه می‌کنند در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار گیرد و نسبت به حذف جریمه این افراد اقدام شود.

 

<div id="video-display-embed-code_318589" ><script type="text/JavaScript" src="https://rahbordemoaser.ir/fa/news/play/embed/102310/318589?width=400&height=300"></script></div>

 

جریمه خودرو ها در دو روز گذشته

با گذشت دو روز از اعلام خبر لغو ممنوعیت تردد شبانه، همچنان جریمه برای تردد شبانه ثبت می‌شود! پلیس می‌گوید: هنوز ابلاغیه لغو منع تردد شبانه به ما واصل نشده است.اگر ابلاغیه به پلیس واصل شود و در آن نوشته باشد که از ۲۰ شهریور منع تردد ملغی شود، جریمه‌های این چندشب پاک می‌شود.

 

لغو طرح منع تردد شبانه برای  واکسیناسیون شبانه روزی

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از لغو محدودیت‌های تردد شبانه در شهرهایی که واکسیناسیون شبانه روزی دارند، خبر داد. رئیسی، گفت: هر محدودیتی که ایجاد می‌شود برای حفظ سلامتی مردم است و اگر منع تردد شبانه ایجاد شده بود برای این بود که دورهمی‌ها و به دنبال آن انتشار بیماری صورت نگیرد. الان با توجه به بحث مهم واکسیناسیون و سرعت آن و راه اندازی مراکز شبانه روزی، ممنوعیت تردد برداشته می‌شود.وی  اظهار کرد: ممنوعیت شبانه در شهرهایی که واکسیناسیون شبانه روزی دارند، برداشتیم ولی خواهش می‌کنم مردم شب‌ها در خیابان بیرون نروند و تنها برای تزریق واکسن بیرون بروند. وی  تاکید کرد: خواهش میکنم افرادی که برای واکسیناسیون مراجعه نکردند بویژه افراد بالای ۶۵ سال حتما مراجعه کنند. ۱۲ درصد افراد بالای ۶۵ سال واکسن نزدند و ۷۴ درصد مرگ و میر فعلی کرونا در افراد ۶۵ سال به بالا برای همین ۱۲ درصد است که واکسن نزدند.رئیسی  گفت: حتی همکاران ما آمادگی دارند برای کسانی که معلولیت دارند و یا نمی‌توانند از منزل خارج شوند، مراجعه کنند و واکسن آنها را تزریق کنند.

 

تردد شبانه

 

لغو منع تردد شبانه هنوز به پلیس ابلاغ نشده است

درحالی که پیش از این اعلام شده بود طرح ممنوعیت تردد شبانه لغو شده است، اما معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا می‌گوید که تاکنون این موضوع به پلیس ابلاغ نشده است.سرهنگ عین‌الله جهانی در پیگیری ایسنا پیرامون لغو اجرای طرح منع تردد شبانه، گفت: تا به این لحظه هیچ ابلاغی مبنی بر لغو طرح منع تردد شبانه از سوی وزارت کشور به پلیس راهور نشده است.

جهانی افزود: در صورت ابلاغ رسمی از سوی وزارت کشور پلیس نیز همچون گذشته ابلاغیه‌ها و دستورال عمل‌های صادره را اجرا خواهد کرد.به گفته معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا در صورت ابلاغ این موضوع ، مراتب از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

نظر شما