شناسهٔ خبر: 49556365 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تحلیل بازار | لینک خبر

بازار گزارش می‌دهد؛

انرژی خورشید؛ تأمین کننده برق منازل آمریکا تا سال ۲۰۵۰ | چگونه ایالات متحده پیشتاز شد؟

طرح بایدن در استفاده از انرژی خورشیدی برای تأمین ۹۰ درصد از خطوط برق ایالات متحده آمریکا تا سال ۲۰۵۰ خبر می دهد.

صاحب‌خبر -

بازار؛ گروه بین الملل: بر اساس تجزیه و تحلیل S&P Global Market Intelligence، فشارهای زنجیره تامین جهانی منجر به کاهش سالانه در افزایش ظرفیت جدید انرژی خورشیدی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ در ایالات متحده شد. اما به گفته محققان، مجموع خط لوله پروژه خورشیدی ایالات متحده آمریکا ۱۷.۴ گیگاوات است.

ایالات متحده آمریکا ۱،۹۶۸ مگاوات ظرفیت خورشیدی در مقیاس مطلوب در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ ، ۳۱ درصد کمتر از مقدار نصب شده در سه ماهه اول، اضافه کرد.

به طور معمول، سه ماهه دوم و سوم هر سال برای افزایش توان خورشیدی کندترین زمان هستند. اما در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲،۱۰۴ مگاوات به شبکه های برق ایالات متحده اضاف شده بود ، افزایش ظرفیت کمتری مشاهده شد.

ایالات متحده آمریکا در حال حاضر دارای ۵۳.۸ گیگاوات ظرفیت انرژی خورشیدی است. این کشور بزرگترین پروژه انرژی خورشیدی را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ به صورت آنلاین ارائه کرد - پروژه خورشیدی Eunice ۴۲۰ مگاواتی در اندروز ، تگزاس.

 بر اساس گزارشات ارائه شده تگزاس در پروژه های خورشیدی در حال توسعه و یا در حال ساخت با ۷.۴ گیگاوات ظرفیت در مراحل بعدی پروژه، در کل کشور پیشرو است، به طور قابل توجهی از کارولینای شمالی (۲.۶ گیگاوات) و کالیفرنیا (۲.۲ گیگاوات). کارشناسان خاطرنشان می کنند که تقاضا برای ظرفیت انرژی خورشیدی در مقیاس مطلوب از سوی شرکتها و دولتها همچنان زیاد است.

با توجه به هزینه های ارزان انرژی خورشیدی، شرکت های سوخت فسیلی به افزایش تقاضا در غرب تگزاس کمک می کنند. در آوریل، اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده پیش بینی کرده است که تگزاس تا پایان سال ۲۰۲۲ رکورد اضافه کردن ۱۰ گیگاوات ظرفیت خورشیدی در مقیاس مطلوب را خواهد داشت.

باید گفت طرح بایدن از تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی برای تأمین ۹۰ درصد از خطوط برق ایالات متحده آمریکا تا سال ۲۰۵۰ خبر می دهد.

مطالعه آینده انرژی خورشیدی وزارت انرژی آمریکا طرحی است که به طور گسترده نشان می دهد چگونه ایالات متحده آمریکا می تواند به نقطه عطفی برای ایجاد شبکه بدون کربن برسد. این مطالعه از ایالات متحده می خواهد به طور متوسط ​​سالانه ۳۰ گیگاوات ظرفیت انرژی خورشیدی تا سال ۲۰۲۵ و سپس ۶۰ گیگاوات از سال ۲۰۲۵ نصب کند.

وزیر امور خارجه آمریکا در این ارتباط گفت: این مطالعه این حقیقت را روشن می کند که انرژی خورشیدی، ارزان ترین و سریع ترین منبع انرژی پاک ما می تواند برق کافی برای تأمین برق خانه های ایالات متحده تا سال ۲۰۳۵ تولید کند و ۱.۵ میلیون نفر را در این فرآیند استخدام کند. دستیابی به این آینده روشن مستلزم استقرار عظیم و عادلانه انرژی های تجدیدپذیر و سیاست های قوی کربن زدایی است - دقیقاً همان چیزی که در قانون سرمایه گذاری زیرساخت ها و مشاغل دو حزبی و دستور کار رئیس جمهور بایدن برای بهبود راهکارها بیان شده است.

بر اساس این طرح ، ظرفیت ذخیره انرژی ایالات متحده از ۳۰ گیگاوات به ۱۷۰۰ گیگاوات تا سال ۲۰۵۰ افزایش می یابد تا انعطاف پذیری منابع انرژی تجدیدپذیر فراهم شود. جهت رسیدن به هدف فوق به اینورترهای شبکه ساز، پیش بینی، ریزشبکه ها و گسترش انتقال نیاز است. باید گفت شبکه مبتنی بر انرژی تجدیدپذیر و کاهش انتشار کربن منجر به صرفه جویی ۱.۱ تریلیون تا ۱.۷ تریلیون دلار می شود.

ژان سو، مدیر برنامه عدالت انرژی در مرکز تنوع زیستی در این ارتباط می گوید: هدف دولت بایدن تحقق وعده واقعی در رسیدگی به شرایط اضطراری آب و هوا است، اما باید ملاحظات دقیق مقیاس و طراحی را نیز شامل شود.

با اولویت قرار دادن تولید انرژی خورشیدی در پشت بام و مناطق محلی و ذخیره سازی، تیم بایدن می تواند مقرون به صرفه بودن انرژی و انعطاف پذیری را در حوادث شدید آب و هوایی مانند طوفان ایدا افزایش دهد. از آنجا که شرکتهای خصوصی با انرژی توزیع شده مبارزه می کنند، دولت بایدن باید اصلاحات را در بخش اصلی این تحول مهم آب و هوا قرار دهد.

ماه گذشته، «چاک شومر» نماینده مجلس سنا گفت: تصویب لایحه زیرساخت های دو حزبی و بسته آشتی بودجه به ایالات متحده اجازه می دهد تا تقریباً به هدف دولت بایدن مبنی بر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا ۴۵ درصد در مقایسه با سطوح سال ۲۰۰۵، در پایان دهه برسد.

نظر شما