شناسهٔ خبر: 49485046 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

تصاویری از جاده مرگ در هند+ فیلم

جاده‌ای در هند وجود دارد که گذشتن از آن، نفس مسافران را در سینه حبس می‌کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه سان انگلیس با انتشار فیلمی در حساب توییتری خود، تصویری از جاده‌ای وحشتناک را منتشر کرد که به نوشته این نشریه، یکی از خطرناک‌ترین جاده‌ها در هند محسوب می‌شود؛ جاده‌ای که کوچکترین اشتباه در آن می‌تواند جمع کثیری را به کام مرگ بکشاند. این نشریه البته نام این جاده را ذکر نکرد.

<div id="video-display-embed-code_14698383"><script type="text/JavaScript" src="https://www.yjc.news/fa/news/play/embed/7889837/14698383?width=400&height=300"></script></div>

انتشار این تصاویر از چنین جاده خطرناکی در هند در حالی است که دیلی میل نیز چند سال پیش در گزارشی با عنوان «وحشتناک‌ترین مسیر اتوبوسی که تا کنون دیده اید» تصاویری از مسیر اتوبوسی گردشگران هیمالیا را نشان داد که دیدن آن، نفس‌ها را در سینه حبس می‌کند.

این نشریه در گزارش خود چنین نوشته بود: مسیر اتوبوسی «The Alwas-Killar Road» در دره پانگی یکی از خطرناک‌ترین مسیر‌های اتوبوسی است که تا کنون دیده اید.

به نوشته این گزارش، در حالی که مسافران نفس هایشان در سینه به هنگام عبور از کوهستان‌هایی با ارتفاع ۱۴ هزار و ۵۰۰ پایی حبس است، یکی از مسافرات در حال ثبت این تجربه است و صدا خنده‌ای با حالت عصبانی که به گوش می‌رسد. کوچکترین اشتباه از سوی راننده سبب می‌شود تا اتوبوس به میان سه مایل از کوه به پایین پرت شود.

ویدئوی دیوار وار «سوار ر اتوبوس هیمالیا» همان زمانی که پخش شد، بیش از ۳۲۰ هزار بار در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد؛ تصویری از جاده‌ای باریک و بدون «گارد ریل» که سبب می‌شود دل هر بیننده‌ای فرو بریزد.

تصاویری از جاده مرگ در هند+ فیلم

گفتنی است وضعیت خراب جاده‌ای در هند در حالی بدین شکل است که بهمن ماه سال گذشته بانک جهانی در گزارشی اعلام کرده بود هند ۱۱ درصد از مرگ و میر‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای را به خود اختصاص داده است؛ تا جایی که وزیر حمل و نقل هند در سخنانی گفته بود تصادفات جاده‌ای در این کشور بسیار بسیار بیشتر از همه گیری کرونا خطرناک‌تر است.
هند سالانه ۴۵۰ هزار تصادف جاده‌ای دارد که طی آن ۱۵۰ هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند.

انتهای پیام/

نظر شما