شناسهٔ خبر: 49374185 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد آنلاین | لینک خبر

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

۱۱ دلیل استفاده دایم از ضد آفتاب

تابستان که می‌آید همه ما برای گرفتن آن کرم یا لوسیون ضد آفتاب به نزدیکترین فروشگاه لوازم آرایشی یا پزشکی مراجعه می‌کنیم، اینطور نیست؟ اما نکته مهم اینکه استفاده از کرم ضد آفتاب هرگز نباید فقط به تابستان محدود باشد.

صاحب‌خبر -

اقتصاد آنلاین - فرناز خیابانی؛ در همه فصل‌ها چه تابستان یا زمستان و چه پاییز یا بهار ، نیاز به محافظت از پوست در برابر اشعه‌های شدید خورشید ضروری است و کرم ضد آفتاب به راحتی، این کار مهم را برای شما انجام می‌دهد.

چرا باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید؟

اجازه دهید نگاهی داشته باشیم به 11 دلیل مهم در مورد اینکه چرا باید در طول سال از کرم ضد آفتاب استفاده کنید:

ضد آفتاب

1. محافظت از اشعه‌های مضر UV

لایه ازن مداوم ما را در معرض خطر بیشتر قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر خورشید قرار می‌دهد. در حالی که هر انسان برای دوز روزانه ویتامین D خود به خورشید نیاز دارید، این بدان معنا نیست که شما باید سلامت خود را در معرض خطر قرار دهید! استفاده از کرم ضد آفتاب در واقع مانع از نفوذ این اشعه‌های مضر به پوست و ایجاد اختلالات پوستی می‌شود.

کرم ضد آفتاب

2. از پیری زودرس جلوگیری می‌کند

همه ما دوست داریم پوستی جوان ، درخشان و سالم داشته باشیم و این یکی از قانع کننده‌ترین و اصلی‌ترین دلایل برای شروع استفاده از ضد آفتاب است. کرم صدآفتاب پوست شما را از بروز علائم پیری مانند چین و چروک و خطوط ریز محافظت می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که افراد زیر 55سال که از کرم‌های ضد آفتاب استفاده می‌کردند، 24درصد کمتر از کسانی که از کرم‌های ضد آفتاب و گاه به گاه استفاده نمی‌کردند، دچار این علائم پیری شده‌اند. ضدآفتابی را انتخاب کنید که ضد آب باشد و حداقل SPF آن 30 باشد.

کرم ضد آفتاب

4. نیم ساعت قبل از تماس با خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

اینجا، خوب است بدانیم هر چند وقت یکبار از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنیم؟ کرم‌های ضد آفتاب به عنوان محافظی در برابر اشعه‌های مضر UV (که هر بار که پوست شما در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد ، به آن نفوذ می‌کند) عمل خواهد کرد بنابراین توصیه می‌شود هر روز از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. ممکن است در حال حاضر و در کوتاه‌مدت متوجه مزایای آن نشوید ، اما مزیت استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در طولانی مدت حتما احساس خواهد شد. اگر برای مدت طولانی در معرض آفتاب هستید یا مشغول کار یا از حمام آفتاب در ساحل لذت می‌برید ، بهتر است بعد از هر دو ساعت کرم ضد آفتاب را مجدداً استفاده کنید تا از پوست خود در برابر آفتاب سوختگی محافظت کنید.

روز و زمان خاصی برای شروع استفاده از کرم‌های ضد آفتاب وجود ندارد. با یک کرم ضد آفتاب 365 روز از آفتاب لذت ببرید.

5. از آفتاب سوختگی جلوگیری می‌کند

آفتاب سوختگی پوست شما را ضعیف می‌کند و بیشتر آن را در معرض کبودی قرار می‌دهد. ممکن است پوست شما دچار حملات پی در پی پوسته پوسته شدن، تورم، قرمزی، کهیر و خارش شود و این از تأثیر اشعه‌های UVB ناشی می‌شود. تاول‌ها می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد. مطالعه‌ای که در "Annals of Epidemiology" در آگوست 2008 منتشر شد، نشان داد که وقوع مکرر آفتاب سوختگی می‌تواند شما را در معرض خطر بالاتری از ملانوم کشنده قرار دهد. بنابراین، کرم ضد آفتاب بزنید تا ایمن بمانید.

ضد آفتاب

6. از برنزه شدن جلوگیری می‌کند

آنچه باید توجه داشته باشید این است که هنگام آفتاب گرفتن برای برنزه شدن در معرض خطر آسیب دیدگی شدید اشعه ماوراء بنفش B هستید. برای جلوگیری از برنزه شدن ناشی از UVB ، یک ضد آفتاب با حداقل فاکتور محافظتی 30 انتخاب کنید و مطمئن شوید که هر دو ساعت یکبار کرم ضد آفتاب را مجدداً استفاده می‌کنید به ویژه اگر پوست حساسی دارید. یا درست بعد از ورزش، عرق می‌تواند پوشش محافظ را از بین ببرد.

7. سلامت پوست را افزایش می‌دهد

پروتئین‌های ضروری پوست مانند کلاژن، کراتین و الاستین با کرم ضد آفتاب محافظت می‌شوند. این پروتئین‌ها برای صاف و سالم نگه داشتن پوست مورد نیاز است. مطمئن شوید که کرم ضد آفتاب شما دارای اکسید تیتانیوم است تا این مزایا را برای پوست به ارمغان آورد.

8. یک گزینه خوب برای لوازم آرایشی

امروزه ، کرم‌های ضد آفتابی استفاده می‌کنید که به عنوان کرم پودر نیز اثر مضاعف دارد. اگر پوست خشک یا پوست حساسی دارید ، اطمینان حاصل کنید که هر از چند گاهی یک پوشش را برای ایمنی بیشتر پوست خود استفاده می‌کنید.

ضد آفتاب

9. وجود مجموعه گسترده‌ای برای انتخاب با قیمت ارزان

امروزه انواع بی‌شماری از کرم‌های ضد آفتاب در بازار موجود است. علاوه بر این، آنها با قیمت‌هایی مقرون به صرفه ارائه می‌شود. بیشمار کرم‌ها و دستور العمل‌های ضد آفتاب، به صورت آنلاین هم وجود دارد که می‌توانید آنها را در خانه نیز تهیه کنید و مقرون به صرفه‌تر استفاده کنید.

10. ممکن است مجبور نباشید بعد از شنا مجدداً کرم بزنید

اکثر کرم‌های ضد آفتاب موجود در این روزها ضد آب هستند. این به شما، این  امکان را می‌دهد بدون اینکه خود را بسوزانید در آب لذت ببرید.

11. کرم ضد آفتاب محافظت بهتری نسبت به لباس آستین کامل دارد

شما نمی‌توانید با پوشیدن یک لباس آستین بلند از خود در برابر نور خورشید محافظت کنید! آیا می‌دانید که یک لباس پنبه‌ای، به ویژه هنگامی که مرطوب است، در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت صفر دارد؟ فقط کافی است مقداری کرم ضد آفتاب را زیر لباس استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب

نظر شما