شناسهٔ خبر: 48906353 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

امسال 21 هزار شغل در مناطق محروم استان ایجاد می‌شود؛

فعالیت 72 تسهیل‌گر برکت در 993 روستای سیستان و بلوچستان

72 تسهیل‌گر بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در 22 شهرستان و 993 روستای استان سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا، معاون توسعه اشتغال اجتماع‌ محور بنیاد برکت با اعلام این خبر گفت: بنیاد امسال 7 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و روستایی استان سیستان و بلوچستان در دست اجرا دارد که از این تعداد، هزار و 650 طرح به بهره‌برداری رسیده و 5 هزار و 200 طرح دیگر در مرحله شناسایی و طی فرآیند قرار دارد.

مرتضی نیازی افزود: بهره‌برداری از 7 هزار طرح اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان ایجاد 21 هزار شغل را در مناطق محروم و کم‌برخوردار این استان به دنبال خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: 22 شهرستان و 993 روستای استان سیستان و بلوچستان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار دارند.

به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت، 72 مجری و تسهیل‌گر این بنیاد در مناطق محروم سیستان و بلوچستان مشغول خدمت‌رسانی در حوزه ایجاد اشتغال پایدار هستند.

نیازی یادآور شد: میزان حجم کل سرمایه‌گذاری برای طرح‌های پیش‌بینی شده برکت در استان سیستان و بلوچستان بالغ بر 9 هزار و 450 میلیارد ریال است.

وی بیان کرد: بنیاد برکت امسال علاوه بر 7 هزار طرح اجتماع‌محور، اجرای 300 طرح کسب و کار خانوادگی(کارگاه‌های خرد) را نیز در مناطق محروم سیستان و بلوچستان برنامه‌ریزی کرده است.

57dd5d6f-05b6-4875-b3f3-109ecfaebc5c

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت درباره فعالیت‌های  این بنیاد در سیستان و بلوچستان نیز توضیح داد: بنیاد برکت تا پایان سال 99 بالغ بر 14 هزار و 530 طرح اشتغال‌زایی را در مناطق محروم استان به بهره‌برداری رسانده که باعث ایجاد فراهم آمدن فرصت‌های کسب و کار برای بیش از 43 هزار و 500 نفر شده است.

نیازی اظهار داشت: مشاغل ایجاد شده در سیستان و بلوچستان عمدتا در رسته‌های پرورش دام سبک و سنگین، آبزی‌پروری، تولید پوشاک، پرورش طیور و خدمات فنی است.

وی با تاکید بر اشتغال‌زایی در مناطق محروم کشور خاطرنشان کرد: بنیاد برکت امسال راه‌اندازی 70 هزار طرح اجتماع‌محور جدید را در دستور کار دارد که باعث ایجاد بیش از 210 هزار فرصت شغلی برای متقاضیان در مناطق محروم و روستایی کشور خواهد شد.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت گفت: بنیاد تا به امروز 120 هزار طرح اجتماع‌محور را با حجم سرمایه‌گذاری 115 هزار میلیارد ریال در مناطق محروم راه‌اندازی کرده که اشتغال‌زایی برای 360 هزار نفر را در پی داشته است.

به گفته نیازی، تعداد روستاهای تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت از 7 هزار و 575 روستا در سال گذشته به 8 هزار روستا در سال جاری رسیده است. همچنین بنیاد در 440 شهرستان فعال است.

وی از فعالیت بیش از 800 تسهیل‌گر بنیاد برکت در مناطق روستایی کشور خبر داد و تاکید کرد: بنیاد برکت بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان هدف و اولویت اصلی در دستور کار دارد.

نظر شما