شناسهٔ خبر: 48676590 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

گزارش|

شمارش معکوس برای انتخاب شهردارتهران/ چه کسی به «بهشت» می‌رود؟

این روز‌ها انتخاب شهردار تهران برای منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر تهران تبدیل به یک چالش بزرگ تبدیل شده است که میان شهردار متخصص یا سیاسی یکی را باید انتخاب کنند.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری میزان_این روز‌ها انتخاب شهردار تهران برای منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر تهران تبدیل به یک چالش بزرگ تبدیل شده است که میان شهردار متخصص یا سیاسی یکی را باید انتخاب کنند، موضوعی که باعث شده است تا نگاه بدنه شهرداری تهران نیز به منتخبان مردم در شورای شهر ششم تهران باشد، انتخاب شهردار مناسب برای شهر تهران می‌تواند سرنوشت آینده شهر را رقم بزند، تجربه تلخ انتخاب‌های اشتباه در دوره پنجم مدیریت شهری باعث شده تا منتخبان مردم در دوره ششم شورای شهر به فکر انتخاب صحیح باشند.

آخرین خبر از انتخاب شهردار تهران

سیدجعفر تشکری هاشمی منتخب مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با میزان در مورد روند انتخاب شهردار گفت: هرچند شاخص‌های انتخاب شهردار مشخص شده است و بر طبق آن پیش می‌رویم، اما باید تمامی اعضا برای انتخاب یک شهرداری مناسب برای شهر تهران به یک اتفاق نظر مشترک برسند.

وی افزود: خانم آباد به عنوان یک گزینه بانو انقلابی با سوابق درخشان در دوره‌های گذشته شورای اسلامی شهر تهران در میان اعضای شورای شهر منتخب حضور پیدا کردند و برنامه‌های خود را ارائه کردند که برنامه مفصل و خوبی بود.

منتخب مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: سپس در خدمت آقای زاکانی بودیم که ایشان نیز برنامه‌های خود را برای اداره شهر ارائه کردند و پاسخگو سوالات بودند و سپس آقای حسینی نیز در جلسات شرکت کردند.

وی ادامه داد: تاکنون همه گزینه‌های شهرداری تهران با برنامه‌های کامل و جامع شرکت کردند و روز‌های آینده نیز ساید کاندیدای شهرداری تهران در میان اعضای شورای ششم حضور پیدا خواهند کرد تا برنامه‌های خود را ارائه دهند.

منتخب مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در مورد عدم حضور رستم قاسمی یکی دیگر از گزینه‌های شهرداری تهران در میان کاندیدای شهرداری تهران گفت: آقای رستم قاسمی سفر فوری برایشان پیش آمد و امیدواریم به زودی برنامه‌های خود را ارائه دهند تا شورای شهر ششم تهران تا پایان هفته به جمع بندی برسند.

تشکری هاشمی در مورد زمان تحلیف شورای شهر تهران نیز گفت: از آقای چمران شنیدم مراسم تحلیف روز پنجشنبه خواهد بود.

انصراف مهرداد بذرپاش از حضور در شهرداری تهران

سخنگوی منتخبین شورای شهر ششم از انصراف مهرداد بذرپاش از حضور در شهرداری تهران خبر داد. مهدی اقراریان سخنگوی سخنگوی منتخبین شورای شهر ششم با اشاره به انصراف مهرداد بذرپاش از حضور در شهرداری تهران، اظهار داشت: قرار بود صبح امروز جلسه‌ای با حضور وی درباره بررسی برنامه هایش در شهرداری تهران داشته باشیم.

وی افزود:، اما آقای بذرپاش طی نامه‌ای از ادامه حضور برای شهرداری تهران انصراف داد.

نظر قطعی پس از بررسی اعلام می‌شود

ناصر امانی منتخب شورای ششم در گفت‌وگویی، درباره روند انتخاب شهردار در پایتخت اظهار داشت: روز گذشته قرار بود یکی از گزینه‌های انتخاب شهردار در جلسه‌ای با حضور منتخبین برنامه‌های خود را جهت شهردار شدن ارائه دهد، ولی ایشان در جلسه حضور نیافتند.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا حضور نیافتن گزینه‌ها به معنای انصراف است، گفت: اینکه آیا این موضوع به معنای انصراف از حضور در شهرداری تهران است بر عهده مهدی چمران رئیس موقت شورای ششم شهر خواهد بود و باید تصمیمی‌گیری در این زمینه اتخاذ شود.

وی درباره بازار داغ گمانه زنی‌های انتخاب شهردار گفت: تا همه برنامه‌ها توسط گزینه‌ها ارائه نشود نمی‌توان نظر قطعی داد و انتخاب شهردار حتما و قطعا بر اساس نمره‌ای است که از منتخبین شورا کسب کنند.

امانی در مورد سرانجام جلسه تحلیف شورای ششمی‌ها گفت: این زمان هنوز از سوی فرمانداری قطعی نشده است و احتمالا پنجشنبه هفته جاری یا شنبه هفته آینده خواهد بود.

گام‌های نهایی

باید منتظر ماند و منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر تهران چه کسی را به عنوان شهردار تهران انتخاب می‌کنند در حال حاضل اسماعیل احمدی مقدم، معصومه آباد، جمال آبرومند، محسن پیرهادی، مازیار حسینی، هابیل درویش، علیرضا زاکانی، عباس علی‌آبادی، رستم قاسمی و علی نیکزاد گزینه‌هایی هستند که شمارش معکوس برای انتخاب یکی از آن‌ها آغاز شده و حالا باید دید کدام یک از این افراد با ارائه برنامه قوی می‌تواند نمره بالایی از نگاه منتخبین شورای ششم کسب کند.
 
 
بیشتر بخوانید:
 
انتهای پیام/

نظر شما