شناسهٔ خبر: 48661729 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

ایمن سازی بیش از 361 هزار دام علیه تب برفکی در کردستان

مرحله اول واکسیناسیون تب برفکی بیش از 361 هزار دام سبک و سنگین در کردستان پایان یافت.

صاحب‌خبر -
به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکز کردستان، مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: عملیات واکسیناسیون مرحله اول جمعیت دامی استان علیه بیماری تب برفکی با تلاش شبانه روزی بخش دولتی و غیر دولتی به صورت کاملاً رایگان در مدت ۳۰ روز کاری به پایان رسید.

مجتبی ورمقانی افزود: طرح واکسیناسیون تب برفکی با مشارکت ۶۰ نفر در قالب ۲۲ اکیپ عملیاتی پایان یافت و در این مرحله از واکسیناسیون ۳۳۰ هزار و ۴۳۴ راس گوسفند و بز و ۳۰ هزار و ۷۷۰ راس گاو و گوساله در ۷۵۵ واحد اپیدمیولوژیک به صورت کاملاً رایگان واکسینه شدند.

ورمقانی گفت: با وجودی که اعتبارات استانی و ملی کاهش چشمگیری ناشی از تحریم‌های ظالمانه داشته است، اما با تعامل ارزنده سازمان دامپزشکی و مسوولان استان با تخصیص اعتبار و تامین واکسن، فاز اول واکسیناسیون سراسری علیه بیماری تب برفکی در دام‌های سبک و سنگین با اولویت مناطق کانون، شعاع و نقاط پر خطر در ۶ شهرستان بانه، دهگلان، دیواندره، سروآباد، سقز و مریوان با موفقیت به پایان رسید.

مدیرکل دامپزشکی کردستان افزود: علیرغم کمبود منابع مالی و اعتباری، بالا بودن قیمت واکسن و همچنین پایین بودن بنیه مالی روستاییان، پیگیری برای رایگان بودن واکسن، مساعدت مسوولان ارشد سازمان دامپزشکی و حمایت مسوولان استانی را در برداشت.

ورمقانی یادآور شد: به محض ورود واکسن به استان، در چهار شهرستان دیگر کردستان نیز این طرح به مرحله اجرا در خواهد آمد.


نظر شما