شناسهٔ خبر: 48654737 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

آغاز واکسیناسیون سراسری پرسنل نیروی انتظامی

واکسیناسیون سراسری پرسنل نیروی انتظامی از امروز آغاز شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ همزمان با آغاز واکسیناسیون گروه‌های پرخطر و مشاغل حساس، واکسیناسیون سراسری پرسنل نیروی انتظامی نیز به طور همزمان در سراسر کشور آغاز شد.

سردار محمد شرفی در مراسم آغاز واکسیناسیون سراسری کارکنان نیروی انتظامی با بیان اینکه در این شرایط حساس کار در نیروی انتظامی تعطیل نشد، اظهار کرد: نیروی انتظامی با به‌کارگیری تمام ظرفیتها و امکانات برای خدمت‌رسانی به مردم در آن شرایط بحرانی با اراده بالا، انگیزه الهی، ایثار و جانفشانی و مجاهدت پای کار بوده و هستند.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی تصریح کرد: در این شرایط بحرانی عده‌ای سودجو بسیاری از اقلام مورد نیاز همچون تجهیزات پزشکی، ماسک را احتکار می‌کردند که نیروی انتظامی نیز در برخورد با این افراد قاطعانه ورود پیدا کرد.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی در اجرای تمام مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا (برخورد با محتکران و گرانفروشان، کنترل و محدودیت ترددها (درون و برون‌شهری) و همچنین کنترل فضای مجازی) خوش درخشید.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: در حوزه بهداشت و درمان؛ پذیرش بیماران مبتلا به کرونا نیروی انتظامی بحمداله بهترین عملکرد را داشت، چه بسا بسیاری از کارکنان نیروی انتظامی نیز در این مسیر جان خود را از دست دادند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند که باید از این عزیزان به عنوان نماد فداکاری یاد کرد.

شرفی ضمن قدردانی از زحمات معاونت بهداد نیروی انتظامی تصریح کرد: 9 بیمارستان و 34 کلینیک نیروی انتظامی در سراسر کشور با آمادگی کامل پذیرای بیماران مبتلا به کرونا و آماده خدمت‌رسانی به آنها بوده و هستند.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی با تأکید براینکه شاخص و کیفیت درمان در نیروی انتظامی در حد بسیار بالا و مطلوبی قراردارد، گفت: در این رابطه در نیروی انتظامی قرارگاه امام رضا (ع) (مبارزه با کرونا) تشکیل شد که انصافاً این قرارگاه نیز با برنامه‌ریزی‌های اصولی و دقیق در این حوزه عملکرد مطلوبی داشت.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: در حال حاضر با پیگیری‌ها و نظارتهای مستمر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه الزام به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به عنوان یک اصل در نیروی انتظامی نهادینه شده، به طوریکه تلاشهای بسیاری شده تا ضمن حفظ سلامت کارکنان در مأموریتهای پلیس خللی ایجاد نشود. 

وی متذکر شد: امروز به  لطف پروردگار متعال و تلاشهای شبانه‌روزی و بی‌شائبه تمامی همکاران، واکسیناسیون سراسری کارکنان پلیس (دریافت  341 هزار دوز واکسن) آغاز شده؛ با توجه به اینکه پیش از این نیز 40 هزار نفر از کارکنان نیروی انتظامی واکسینه شده بودند انتظار است در این مرحله تمام کارکنان تا پایان مردادماه واکسینه شوند که این موضوع در نوع خود دارای اهمیت بوده و با توجه به تعداد بالای واکسن دریافتی، نشانه پیشتاز بودن نیروی انتظامی درباره تزریق واکسن کرونا به کارکنان خدوم خود است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما