شناسهٔ خبر: 48654593 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

در صورت موافقت رییس جمهور:

شورای عالی توسعه جزیره های هرمزگان تشکیل می شود

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان از تنظیم و تدوین پیشنهاد تشکیل شورای عالی توسعه جزیره ها ظرف هفته آینده خبر داد و گفت: این کارگروه در صورت موافقت رییس جمهور ، به منظور سیاست گذاری کلان در این حوزه تشکیل می شود.

صاحب‌خبر -

فریدون همتی شامگاه یکشنبه در نشست بررسی مشکلات سه جزیره بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک که با حضور رییس مجمع نمایندگان هرمزگان، معاونان استانداری و جمعی دیگر از مسوولان برگزار شد، اظهار داشت: در قالب این پیشنهاد و در صورت موافقت رییس جمهور، این کارگروه به صورت منظم و ماهانه برای بررسی مشکلات و میزان پیشرفت پروژه ها در ۱۴جزیره استان تشکیل و دستگاه‌های اجرایی گزارش کار خود را ارائه خواهند کرد.

وی با بیان اینکه این کارگروه به منظور سیاست گذاری کلان در حوزه جزایر استان و با حضور معاون رییس جمهور و برخی از وزیران تشکیل خواهد شد، افزود: توسعه، پشتیبانی، تحرک اقتصادی و افزایش پهنه مسکونی و گردشگری جزایر، یکی از الزامات و ضروریات است که باید در دوره جدید مورد توجه قرار بگیرد و در قالب یک سیاست گذاری خاص، برنامه توسعه جزیره ها در چهار سال آینده تنظیم و تدوین شود.

همتی، توسعه ظرفیت ها به منظور افزایش سرمایه‌گذاری در جزیره های استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: با حمایت از بخش تولید و گردشگری و بهره مندی از این ظرفیت خدادادی، می توان زمینه تحول در این مناطق را سرعت بخشید.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: اگر بخواهیم در جزایر استان تحول جدی و پرشتاب صورت بگیرد، باید ساختار و برنامه هایی که در شورای توسعه جزایر یا کارگروه توسعه جزیره های استان پیش‌ بینی می شود مورد حمایت دولت قرار بگیرد تا دستگاه‌ها از قدرت و اختیار کافی برخوردار باشند.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از صحبتهای خود در این نشست همچنین از طرح مشکلات مربوط به چند سرمایه گذار و ارائه راهکارهای لازم به منظور حل مشکلات این سرمایه گذاران خبر داد.

همتی خاطرنشان کرد: بر اساس هماهنگی های انجام شده، هم اکنون چهار پرواز رفت و برگشت به صورت هفتگی در مسیر بوموسی _ بندرعباس انجام می شود که تلاش داریم این پروازها به صورت روزانه انجام شود و از ظرفیت شناورها نیز برای جابه‌جایی بار و مسافر استفاده خواهد شد.

وی تقویت بخش اورژانس بیمارستان بوموسی و همچنین حضور مستمر پزشک متخصص زنان و زایمان در جزیره را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: ثبت احوال نیز باید پشتیبانی لازم را برای ثبت تولد نوزادان در این جزیره انجام دهد.

استاندار هرمزگان گفت: دستورهای لازم به منظور توسعه ظرفیت بخش برق و آب در جزیره های ربوموسی ، تنب بزرگ و تنب کوچک به دستگاه های مربوطه داده شده و در نشست های بعدی، مشکلات جزایر دیگر استان نیز با حضور دستگاه های مربوطه مورد رسیدگی و پشتیبانی قرار خواهد گرفت.

نظر شما