شناسهٔ خبر: 48654588 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

جای خالی مازندران در رتبه‌ برتری‌های کنکور

سازمان سنجش اسامی نفرات اول تا دهم کنکور را یک روز پیش از اعلام نتایج سایر داوطلبان اعلام می‌کند که در بین اسامی اعلام شده نفرات برتر کنکور کشور، مازندران جایگاهی در بین رتبه برتری‌ها نداشت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سازمان سنجش اسامی نفرات اول تا دهم کنکور را یک روز پیش از اعلام نتایج سایر داوطلبان اعلام می‌کند در بین اسامی اعلام شده نفرات برتر کنکور کشور، مازندران جایگاهی در بین رتبه برتری‌های کنکور نداشت.

در سال‌های اخیر برای نخستین بار بود که کنکورهای مازندران هیچ جایگاهی در بین 10 نفر رشته‌های کنکور کسب نکردند.

کنکوری‌های مازندران در حالی جایگاهی اول تا دهم رشته‌های مختلف را به خودشان اختصاص نداند که سال گذشته سه دانش‌آموز مازندران در رشته‌های ریاضی، تجربی و علوم انسانی از سه شهرستان ساری، بابل و آمل موفق به کسب رتبه‌های برتر شدند.

کسری ملیحی از ساری در رشته ریاضی موفق به کسب رتبه سوم کنکور در ریاضی، محمد مهدی قلی زاده در رشته تجربی رتبه 10 کنکور از شهرستان بابل و علیرضا چلابیان از آمل در رشته علوم انسانی رتبه دوم کنکور سراسری سال 99 را کسب کرده بودند.

این وضعیت پیش از این در سال 98 هم تا حدودی تکرار شد اما  حداقل در این سال هم  یک دانش‌آموز مازندرانی در رشته علوم انسانی موفق به کسب رتبه اول تا دهم شده بود.

به نظر می‌رسد تنها در سال جاری کنکوری‌های مازندران جایگاه مازندران را در بین رتبه برتری‌های کنکور خالی کردند.

به گزارش فارس در کنکور سال جاری  ۴۹ هزار و ۹۱۱  از داوطلبان از استان مازندران شرکت کردند که از این تعداد ٣٠ هزار ٨٩٣ نفر زن و ١٩ هزار ١٨ نفر مرد بودند.

انتهای پیام/۸۶۰۰۴/غ

نظر شما