شناسهٔ خبر: 48654370 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد آنلاین | لینک خبر

بهترین منابع پروتئینی برای ورزشکاران

منابع پروتئینی مختلفی برای ورزشکاران وجود دارد که با اطلاع از میزان پروتئین آن می‌توانند نیاز بدن خود را به بهترین شکل ممکن، تامین کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سفیده تخم مرغ یکی از بهترین منابع پروتئینی مهم در ورزشکاران قدرتی است که درصد پروتئین آن معادل ۱۰۰ است و علاوه بر آن منابع پروتئینی دیگری نظیر لبنیات، سویا، گوشت قرمز و...وجود دارد که ورزشکاران به منظور تامین پروتئین بدن خود می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.  

بر اساس این مطلب که از سوی محبوبه عسکری، کارشناس تغذیه فدراسیون پزشکی ورزشی تهیه شده و از سوی این فدراسیون در اختیار قرار گرفته، آمده است:

لبنیات شامل شیر، ماست و پنیر معادل ۹۲ درصد پروتئین دارند و سویا شامل لوبیای سویا و آجیل سویا از پروتئینی معادل ۹۰ درصد برخوردار هستند.

گوشت قرمز شامل گوساله، گاو، بز، گوسفند پروتئین ۸۵ درصدی دارند و گوشت سفید شامل بوقلمون، ماهی، میگو، مرغ از پروتئین ۸۲ درصدی برخوردار هستند.

پروتئین حبوبات شامل لوبیا، نخود، لپه و عدس معادل ۷۲ درصد، پروتئین سبزیجات شامل باقلا، سیب زمینی و آرد ذرت معادل ۷۰ درصد، پروتئین مغزها و آجیل ها شامل بادام هندی، بادام زمینی، کدو، تخمه آفتابگردان، گردو معادل ۵۵ درصد و پروتئنی غلات شامل برنج، نان و ماکارونی معادل ۲۵ درصد است.

میزان نیاز پروتئین روزانه در ورزشکاران و افراد عادی

باید خاطرنشان کرد نیاز پروتئین در ورزشکاران قدرتی معادل ۱.۲ تا ۱.۷کیلوگرم در روز و میزان نیاز پروتئین در افراد عادی معادل ۱.۲ کیلوگرم در روز است.

برچسب‌ها:

نظر شما