شناسهٔ خبر: 48654047 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

ادامه همه گیری بیماری کووید ۱۹

ابتلای بیش از ۱۹۹ میلیون نفر به کرونا در جهان

بر اساس آمار، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از ۱۹۹ میلیون نفر، شمار جان باختگان به بیش از ۴ میلیون و دویست هزار نفر و تعداد بهبودیافتگان به بیش از ۱۷۹ میلیون نفر افزایش یافت.

صاحب‌خبر -
  به گزارش سرویس بین الملل­ ­خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس اعلام سایت ورلد او مترز، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۱۹۹۰۰۸۷۵۴ نفر، شمار جان باختگان به ۴۲۴۰۳۳۱ نشفر و شمار بهبودیافتگان به ۱۷۹۶۱۶۲۵۵ نفر افزایش یافته، همچنین وضعیت بیش از ۹۰ هزار نفر از مبتلایان، وخیم گزارش شده است.
 
 
آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبودیافتگان ویروس کرونا در جهان

ابتلای بیش از ۱۹۹ میلیون نفر به کرونا در جهان
 
بستری بیش از ۱۵ میلیون بیمار کرونایی در جهان

ابتلای بیش از ۱۹۹ میلیون نفر به کرونا در جهان
 
 


یازده کشور نخست جهان در ابتلا به ویروس کرونا
تا این لحظه آمریکا با بیش از ۳۵ میلیون و ۷۶۸ هزار نفر، هند با ۳۱ میلیون و ۶۹۵ هزار، برزیل با ۱۹ میلیون و ۹۳۸ هزار، روسیه با ۶ میلیون و ۲۸۸ هزار، فرانسه با بیش از ۶ میلیون و ۱۴۶ هزار، انگلیس با بیش از ۵ میلیون و ۸۸۰ هزار، ترکیه با بیش از ۵ میلیون و ۷۴۷ هزار، آرژانتین با بیش از ۴ میلیون و ۹۳۵ هزار، کلمبیا با بیش از ۴ میلیون و ۷۹۴ هزار، اسپانیا با بیش از ۴ میلیون و ۴۴۷ هزار‏، ایتالیا با ۴ میلیون ۳۵۵ هزار نفر به ترتیب در رده‌های اول تا یازدهم بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در جهان قرار دارند.
 
 

ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹، برای اولین بار در شهر ووهان در استان هوبی چین مشاهده شد؛ تا اوایل سال ۲۰۲۰، تقریبا اکثر کشور‌های جهان با موارد ابتلا به کرونادر کشور خود مواجه شدند و در نهایت در ۱۱ مارس سال ۲۰۲۰، سازمان بهداشت جهانی، همه گیر بودن این بیماری را تائید کرد. در ابتدا ادعا شد که این بیماری در آزمایشگاه ساخته شده است، اما بعدا سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد، این بیماری منشا حیوانی دارد و ژنوم آن کاملا طبیعی است.

اگر چه ویروس کرونا برای نخستین بار اواخر سال ۲۰۱۹ برای نخستین بار در شهر ووهان مشاهده شد، چین از آن پس، به لطف قرنطینه ها، نرم افزار‌های موبایل برای دنبال کردن جابجایی‌های یک فرد و قرنطینه‌های اجباری هنگام ورود به این کشور به میزان زیادی همه گیری را مهار کرده بود. زندگی از بهار ۲۰۲۰ در این کشور تقریبا به حالت عادی بازگشته و این کشور از ماه آوریل سال گذشته تنها دو مورد مرگ را گزارش کرده است.

نظر شما