شناسهٔ خبر: 48653727 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

المپیک توکیو| *رویای المپیک بر باد رفت/ وداع تلخ و زودهنگام والیبال ایران با شکست مقابل سامورایی‌ها

نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ گرایی و ساروی از صعود به فینال بازماندند/ میرزازاده به مدال برنز نرسید

یازدهمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور نمایندگان ایران در حالی در ۳ رشته ورزشی پیگیری شد که فرنگی‌کاران کشورمان نتایج مطلوبی کسب نکردند.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری میزان - ورزشکاران کشورمان در یازدهمین روز از سی‌ودومین دوره بازی‌های المپیک توکیو در سه رشته ورزشی (کشتی، قایقرانی و تیراندازی) به مصاف حریفانشان رفتند.

مسابقات روز یازدهم بازی‌های المپیک توکیو با رقابت‌های تیراندازی برای کاروان کشورمان آغاز خواهد شد که مهیار صداقت در ماده تفنگ ۵٠ متر سه وضعیت مردان به مصاف حریفانش رفت و در پایان با قرار گرفتن در جایگاه بیستم از صعود به فینال بازماند.

در قایقرانی نیز علی آقامیرزایی در مرحله گروهی کایاک ١٠٠٠ متر مردان به میدان رفت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد، اما از ادامه رقابت بازماند و از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن ٧٧ کیلوگرم کشتی فرنگی محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ٧ بر ٣ یوسوانیس پنا فلورس از کوبا را شکست داد. وی در دور بعد هم با نتیجه ۵ بر ۵ بوزو استارسوویچ از کرواسی را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. گرایی برای حضور در فینال به مصاف تاماش لورینچ، قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک از مجارستان رفت که با شکست ۶ بر ۵ از صعود به فینال المپیک باز ماند. وی عصر فردا برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی به میدان خواهد رفت. در این وزن ١۶ نفر حضور دارند.
 
در وزن ٩٧ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول با نتیجه ٩ بر صفر آدم بودجملین از الجزایر را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر از سد کریل میلوف از بلغارستان گذشت و راهی نیمه‌نهایی شد. وی برای حضور در فینال به مصاف آرتور الکسانیان، دارنده ۵ مدال طلای جهان و المپیک از ارمنستان رفت که با نتیجه چهار بر یک مغلوب شد و شانس کسب مدال طلا را از دست داد. وی عصر فردا برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی به میدان خواهد رفت. در این وزن ١۶ نفر وزن کشی کرده‌اند. 
 

قضاوت داور ایرانی در مسابقات کشتی المپیک توکیو
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۵:۵۶

نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ گرایی و ساروی از صعود به فینال بازماندند/ میرزازاده به مدال برنز رسید

محمد مصلایی‌پور عصر امروز (دوشنبه) رقابت رده بندی بین نمایندگان روسیه و مولداوی را در وزن ۶٠ کیلوگرم کشتی فرنگی قضاوت کرد. این مسابقه در برای کسب مدال برنز برگزار شد و نماینده روسیه بر حریف خود غلبه کرد.

میرزازاده از کسب مدال برنز بازماند
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۵:۵۱

 

نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ گرایی و ساروی از صعود به فینال بازماندند/ میرزازاده به مدال برنز رسید

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی و در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، امین میرزازاده که روز گذشته در دور اول و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر مین سئوک کیم از کره جنوبی را شکست داده بود، در دور دوم با نتيجه ٨ بر صفر مغلوب میجان لوپز، دارنده ٨ مدال طلای جهان و المپیک از کوبا شد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، میرزازاده به گروه بازنده‌ها رفت.

وی بامداد امروز در این گروه مقابل آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد. میرزازاده عصر امروز برای کسب مدال برنز مقابل رضا کایالپ دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک از ترکیه با نتیجه 7 بر 2 شکست خورد و از کسب مدال برنز بازماند.

اشک‌های گرایی پس از نرسیدن به فینال
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۴۵

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی از صعود به فینال بازماندند/ صداقت در تیراندازی ۳ وضعیت حذف شد

محمدعلی گرایی در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های المپیک توکیو برابر کشتی گیر مجارستان شکست خورد و از صعود به فینال بازماند.

گرایی پس از آن، حاضر به گفت‌وگو با رسانه‌ها نشد و با ناراحتی و گریه کنان میکسدزون را ترک کرد. محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، گرایی را تا سالن گرم کردن همراهی کرد.

هاشمی: بچه‌های ما عملکرد قابل قبولی در المپیک داشتند
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۹

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی گام به نیمه‌نهایی گذاشتند/ صداقت در تیراندازی ۳ وضعیت حذف شد

مریم هاشمی، سرمربی تیم ملی تفنگ کشورمان در پایان مسابقات تیراندازی سه وضعیت گفت. مهیار صداقت با امتیاز ۱۱۶۸ در بین ۳۹ تیرانداز برتر جهان در رده بیستم قرار گرفت.

وی افزود: وقتی ببینید که چه قهرمانانی پس از مهیار هستند متوجه می‌شوید که نتیجه وی خیلی خوب بوده است.
هاشمی تاکید کرد: اگر شرایط جوی مناسب بود وی نتیجه بهتری کسب می‌کرد هر چند که وی بالاترین رکورد برون‌مرزی خود را در این مسابقات به ثبت رساند.

سرمربی تیم ملی تفنگ گفت: مهیار در هفته گذشته در تفنگ بادی یک دهم تا فینالیست شدن فاصله داشت و در سه وضعیت هم با توجه به سن جوانی که دارد نتیجه خیلی خوبی کسب کرد.

وی در مورد عملکرد ۴ تیرانداز تفنگ کشورمان در مسابقات المپیک توکیو تصریح کرد: تفنگ تجهیزات محور است و نیازمندی‌های زیادی به نسبت سایر رشته‌ها دارد و باید همیشه در حال تنظیم وسایل باشیم و با توجه به یک سری از مسائلی که وجود داشت در مجموع عملکرد بچه‌های تفنگ خوب بود. اگر نتایج را بررسی کنید متوجه خواهید شد که بچه‌ها بد عمل نکردند.

هاشمی افزود: همیشه اولین مدال در تیراندازی بادی بانوان است و فشار و استرس مسابقه باعث شد تا بچه‌های ما در روز نخست بازی‌ها آن طور که باید خوب عمل نکنند دلیل آن هم جوان بودنشان است. نجمه خدمتی و فاطمه کرم زاده در سه وضعیت عملکرد قابل قبولی داشتند.

سرمربی تیم تفنگ تصریح کرد: المپیک بالاترین سطح ممکن را دارد و بچه ‌های ما عملکرد قابل قبولی در این بازی‌ها داشتند. امیدوارم یک سری از مسائلی که درخصوص تفنگ وجود دارد حل شود تا تیراندازی کشورمان به آن چیزی که حقش است، برسد.

ساروی: امیدوارم فینالیست شوم
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۰:۱۶

محمدهادی ساروی درباره صعودش به مرحله نیمه نهایی مسابقات کشتی فرنگی المپیک ٢٠٢٠ توکیو گفت: صبح کشتی‌های خوبی انجام شد و توانستم پیروز شوم. امیدوارم در مسابقه بعدازظهر نیز به پیروزی برسم و فینالیست شوم.

فرنگی‌کار وزن ٩٧ کیلوگرم تیم ملی خاطرنشان کرد: کشتی‌ اول معمولا سخت است چرا که بدن به اصطلاح باید راه بیفتد. امیدوارم هر چه جلوتر می‌رویم بهتر شوم.

ساروی اظهار داشت: شناخت خوبی از رقبای دیگرم دارم و تلاش می‌کنم به دیدار نهایی برسم.

گرایی: دوست ندارم ببازم
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۰:۱۶

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی گام به نیمه‌نهایی گذاشتند/ صداقت در تیراندازی ۳ وضعیت حذف شد

محمد علی گرایی بعد از پیروزی فوق العاده مقابل حریف اهل کرواسی گفت: کشتی هست و سلیقه داور تاثیر دارد اما من هم با اشتباهی که کردم، دو بارانداز خوردم.

او در پاسخ به این سوال که چطور در ثانیه‌های پایانی توانست کشتی را به نفع خودش تمام کند، گفت:« یک فن من درآوردی زدم ( با خنده). اسم این فن سنجاب پرنده است و تنها چاره ای که برای برد داشتم، همین فن بود.»

گرایی درباره ادامه مسیرش گفت: دوست ندارم ببازم. برایم دعا کنید.

سهرابیان: میرزایی کم‌فروشی نکرد/ در بازی‌های آسیایی به شما مدال می‌دهیم
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۰:۱۱

علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی درباره عملکرد علی آقامیرزایی در المپیک 2020 توکیو اظهار داشت: پسر ما تمام تلاشش را کرد. در گروه او افرادی بودند که برنز المپیک و طلای قهرمانی جهان را داشتند. فکر می‌کنم اگر میرزایی رکورد‌های خودش را می‌زد اتفاق‌های دیگری می‌افتاد.

وی با بیان اینکه میرزایی کم‌فروشی نکرد، گفت: در بازی‌های آسیایی از ما مدال می‌خواهید و ما این مدال را به شما می‌دهیم! در آینده اتفاق‌های خوبی برای قایقرانی ما خواهد افتاد.

بنا: شرایط گرایی و ساروی در کشتی‌های بعدازظهر بهتر است/ از خدا می‌خواهم طلا بگیریم
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۰:۰۴

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی گام به نیمه‌نهایی گذاشتند/ صداقت در تیراندازی ۳ وضعیت حذف شد

محمد بنا پس از پایان کشتی محمدعلی گرایی و محمدهادی ساروی و صعود این دو نماینده ایران به مرحله نیمه نهایی کشتی فرنگی بازی‌های المپیک توکیو بیان کرد: کشتی‌های صبح کمی سخت بود، اما فکر می‌کنم که گرایی و ساروی در آغاز کشتی‌های بعد از ظهر بهتر باشند. کشتی اول برای گرایی سخت بود، چون به هرحال وزن کم کرده بود و حریف کوبایی نیز خیلی باهوش کشتی گرفت، اما در نهایت هر دو نفر توانستند پیروز شوند و به نیمه نهایی صعود کنند. امیدوارم در نیمه نهایی هم پیروز باشند و بتوانند فینالیست شوند.

بنا در مورد کشتی حساس گرایی و نماینده کرواسی نیز گفت: گاهی اوقات کشتی گره دار می‌شود و همین مسئله باعث می‌شود که ما مجبور شویم بیشتر داد بزنیم. هر دو حریف او خیلی خوب بودند بعد از ظهر هم یک کشتی حساس دارد که امیدوارم برنده شود. البته ساروی کمی راحت‌تر کشتی می‌گیرد و در مقابل گرایی به صورت ریسکی و با اجرای فنون مختلف، کشتی می‌گیرد و همین باعث می‌شود که هر لحظه ترس داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مورد کشتی حساس میرزازاده و رضا کایالپ برای کسب مدال برنز المپیک تصریح کرد: میرزازاده کشتی سخت و حساسی را پیش رو دارد. رضا کایالپ از بزرگان کشتی فرنگی جهان است البته میرزازاده هم یک مقدار بدشانسی آورد و اگر در طرف دیگر جدول بود می‌توانست تا فینال پیش برود.

او در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند که امروز کشتی فرنگی ایران صاحب خوشرنگ‌ترین مدال المپیک شود یا خیر گفت: من که از خدا می‌خواهم و همیشه طلا را دوست داشتم.

ناکامی صداقت در صعود به فینال تفنگ سه وضعیت
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۵۴

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی گام به نیمه‌نهایی گذاشتند/ صداقت در تیراندازی ۳ وضعیت حذف شد

مهیار صداقت آخرین نماینده تیراندازی کشورمان صبح امروز در ماده تفنگ سه وضعیت به مصاف حریفان خود رفت.

وی در پایان با امتیاز ۱۱۶۸ در رده بیستم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند. در این ماده ۳۹ تیرانداز حضور داشتند.
هشت نفر برتر این مسابقات راهی فینال می‌شوند.

به این ترتیب کار تیم تیراندازی کشورمان در مسابقات المپیک با تک مدال طلای جواد فروغی در تپانچه به پایان رسید.

اخلاقی: گرایی باور داشت می‌تواند برنده باشد/ فن سنجاب پرنده را خیلی خوب اجرا کرد
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۰۴

حبیب‌الله اخلاقی پس از پیروزی محمد علی گرایی مقابل کشتی‌گیر کروواسی اظهار داشت: کشتی اول گرایی با کوبا خیلی نفس گیر بود، کشتی گیر کوبا خیلی پر زور بود و فشار زیادی به او آورد. گرایی شش دقیقه در فشار بود. 

او ادامه داد: حریف بعدی او را کاملا شناخته بودیم. محمد علی تایم دوم کاملاً رو به جلو حرکت می‌کرد و سه مرتبه هم داور به حریفش اخطار داد که مورد تایید قرار نگرفت. ثانیه های آخر خود او باور داشت که می تواند ببرد و فن سنجاب پرنده را اجرا کرد. او قبلا هم این فن را روی قهرمانان جهان اجرا کرده بود و خدا را شکر که در این کشتی هم موفق شد آن را به خوبی اجرا کند و در نهایت این کشتی نفس گیر و حساس به سود گرایی به پایان رسید. 

اخلاقی در مورد حریف گرایی در مرحله نیمه‌نهایی کشتی فرنگی بازی المپیک توکیو نیز گفت: حریف او از مجارستان و نفر اول رنکینگ است، کشتی‌گیر باهوشی است اما این انتظار را داریم که محمد علی این کشتی را هم با قاطعیت برنده شود.

حضور صالحی امیری، دبیر و سوریان در سالن کشتی
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۷:۴۴

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی گام اول را محکم برداشت

سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و کیکاووس سعیدی، دبیر کل، علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی و حنفد سوریان نابغه کشتی فزنگی در سالن مسابقات کشتی حضور دارند. 

گرایی و ساروی از صعود به فینال بازماندند
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۷:۳۲

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی گام اول را محکم برداشتند

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک توکیو و در وزن ٧٧ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ٧ بر ٣ یوسوانیس پنا فلورس از کوبا را شکست داد. وی در دور بعد هم با نتیجه ۵ بر ۵ بوزو استارسوویچ از کرواسی را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت.

گرایی برای حضور در فینال به مصاف تاماش لورینچ، قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک از مجارستان رفت که با شکست ۶ بر ۵ از صعود به فینال المپیک باز ماند. در این وزن ١۶ نفر حضور دارند.

گرایی در شرایطی که تا لحظات پایانی عقب بود با یک فن زیبا و جانانه در لحظات پایانی پیروز شد.

کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
<div id="video-display-embed-code_3198047" ><script type="text/JavaScript" src="https://www.mizan.news/fa/news/play/embed/746093/3198047?width=400&height=300"></script></div>

 

در وزن ٩٧ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول با نتیجه ٩ بر صفر آدم بودجملین از الجزایر را شکست داد. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۶ بر صفر از سد کریل میلوف از بلغارستان گذشت و راهی نیمه‌نهایی شد. وی برای حضور در فینال به مصاف آرتور الکسانیان، دارنده ۵ مدال طلای جهان و المپیک از ارمنستان رفت که با نتیجه چهار بر یک مغلوب شد و شانس کسب مدال طلا را از دست داد. وی عصر فردا برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی به میدان خواهد رفت. در این وزن ١۶ نفر وزن کشی کرده‌اند.

محمد بنا: امیدوارم امروز اولین مدال را کسب کنیم
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۷:۱۷

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ صعود آقامیرزایی به یک چهارم نهایی کایاک/ میرزازاده به رده‌بندی راه یافت

محمد بنا بعد از مبارزه امروز امین میرزازاده که با پیروزی برابر حریف رومانیایی و صعود به مرحله رده بندی همراه بود، گفت: مبارزه بعدی میرزازاده با "کایالپ" ترکیه‌ای انجام می‌شود که قهرمان جهان است، بنابراین میرزازاده مبارزه سختی خواهد داشت.

وی با ابراز امیدواری از اینکه این فرنگی کار کشورمان بتواند عصر امروز اولین مدال کشتی را در توکیو کسب کند، ادامه داد: میرزازاده روز گذشته حریف کره‌ای که سوم جهان است را شکست داد، اما مقابل لوپز شکست خورد، لوپز سه مدال طلای المپیک دارد و چند مدال جهانی و همه به او با خفت می‌بازند.

بنا در مورد قوانین وزن کشی تاکید کرد: روز گذشته ساعت ٩:٣٠ وزن کشی تمام شد و کشتی گیران ما باید ساعت حدود ١١ مبارزه خود را برگزار می‌کردند. این فاصله زمانی برای کشتی گیری که وزن زیادی کم می‌کند، خیلی کوتاه و کم است، چون برای ریکاوری زمان ندارد، هر کار لازم بود انجام دادیم که علیرضا نجاتی بازگردد، اما نشد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تاکید کرد: بدن او شرایط خوبی نداشت به خصوص اینکه بد غذا هم است طوریکه اگر بوی قهوه به او بخورد، حالش بد می‌شود. متاسفانه دکتر امیرساسان هر کاری لازم بود انجام داد، اما نتوانست نتیجه بگیرد.

وی در مورد اینکه چه زمانی از برنامه وزن کشی به این صورت مطلع شدید؟، گفت: می‌دانستیم که روز اول وزن کشی ساعت ٩ انجام می‌شود و روز دوم ساعت ٩:١٥ به بعد؛ اما در مجموع فاصله زمانی در مورد علیرضا نجاتی خوب نبود.

میرزازاده: نباید دست خالی برگردم
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۶:۵۴

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ صعود آقامیرزایی به یک چهارم نهایی کایاک/ میرزازاده به رده‌بندی راه یافت

امین میرزازاده بعد از پیروزی برابر کشتی‌گیر رومانیایی و کسب جواز حضور در دیدار رده‌بندی المپیک گفت: برایم خیلی مهم بود که این مسابقه را پیروز شوم تا بتوانم در کشتی آخر تمام تلاشم را برای کسب مدال انجام دهم.

او در پاسخ به اینکه در دیدار رده بندی کار سختی برابر رضا کایالپ دارد، گفت: هر کسی که به المپیک می آید نمی‌خواهد خیلی راحت آن را از دست بدهم. من هم همه توانم را می‌گذارم که دست پر برگردم.

میرزازاده به رده‌بندی رسید
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۶:۳۹

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ صعود آقامیرزایی به یک چهارم نهایی کایاک/ میرزازاده به رده‌بندی راه یافت

در رقابت‌های کشتی فرنگی و در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، امین میرزازاده در دور اول و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر مین سئوک کیم از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم با نتيجه ٨ بر صفر مغلوب میجان لوپز، دارنده ٨ مدال طلای جهان و المپیک از کوبا شد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، میرزازاده به گروه بازنده‌ها رفت.

وی بامداد امروز در این گروه مقابل آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد تا ظهر امروز برای کسب مدال برنز مقابل رضا کایالپ دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک از ترکیه قرار گیرد.

قایقران کشورمان شانس مجدد در نیمه‌نهایی را از دست داد
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۶:۰۷

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ صعود آقامیرزایی به یک چهارم نهایی کایاک/ میرزازاده به رده‌بندی راه یافت

 

علی آقامیرزایی قایقران کشورمان که صبح امروز در مرحله مقدماتی مسابقات آب‌های آرام از راهیابی مستقیم به نیمه‌نهایی بازمانده بود در مرحله یک چهارم نهایی و در گروه اول این مرحله چهارم شد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کایاک تک نفره هزار متر در سه گروه برگزار شد که علی آقامیرزایی در گروه اول مسابقات با ثبت زمان ۳:۵۲:۸ در جایگاه چهارم ایستاد و شانس مجدد خود را برای رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی از دست داد.

آقامیرزایی در این مرحله و در گروه اول با حریفانی از کشورهای برزیل، روسیه، ساموآ، چین، ایسلند رقابت کرد که در پایان قایقرانان کشورهای روسیه و چین اول و دوم شدند و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند.

۲۷ قایقران در رقابت‌های تک‌نفره بازی‌های المپیک حاضر هستند.

عملکرد ورزشکاران کشورمان در روز دهم؛ ناکامی مطلق والیبال و کورسوی امید کشتی
۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۷:۴۹
 
مسابقات روز دهم بازی‌های المپیک توکیو با رقابت‌های کشتی فرنگی برای کاروان کشورمان آغاز شد که در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب آرمن ملکیان از ارمنستان شد که باتوجه به شکست حریفش در دور بعد مقابل لنور تیموراف از اوکراین، از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، امین میرزازاده در دور اول و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر مین سئوک کیم از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم با نتيجه ٨ بر صفر مغلوب میجان لوپز، دارنده ٨ مدال طلای جهان و المپیک از کوبا شد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، میرزازاده به گروه بازنده‌ها رفت.

وی امروز ابتدا در این گروه مقابل آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی قرار می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا مقابل رضا کایالپ دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک از ترکیه قرار گیرد.

*رویای المپیک بر باد رفت/ وداع تلخ و زودهنگام والیبال ایران با شکست مقابل سامورایی‌ها

روز پنجم و پایانی دور گروهی رقابت‌های والیبال از ساعت ۴:۳۰ بامداد یکشنبه با برگزاری شش دیدار حساس و مهم پیگیری شد که در یکی از حساس‌ترین بازی‌های روز پایانی که برای تعیین تیم آخر صعود کننده از گروه A بود، تیم ملی ایران از ساعت ۱۵:۱۰ رو در روی تیم ملی ژاپن قرار گرفت که در پایان این جدال حساس و مهیج که پنج ست به طول انجامید این ژاپن میزبان بود که با پیروزی ۳ بر ۲ توانست ضمن حذف ایران به عنوان تیم سوم راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

تیم ملی ایران ست‌های بازی را با امتیاز‌های ۲۱-۲۵، ۲۵-۲۰، ۳۱-۲۹، ۲۲-۲۵ و ۱۲-۱۵ واگذار کرد تا شاگردان آلکنو که کارشان را با دو برد در ابتدای بازی‌ها مقابل لهستان و ونزوئلا آغاز کرده بودند با قبول سه باخت متوالی مقابل کانادا، ایتالیا و ژاپن وداع تلخ و زودهنگامی با المپیک داشته باشند.

جدول مدالی در پایان روز دهم/ سقوط ایران به رده چهل وهفتم جدول رده‌بندی
۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۷:۴۸

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛

ایران با تک مدال طلای جواد فروغی در تیراندازی، با هفت پله سقوط در جايگاه چهل و هفتم جدول توزیع مدال‌های المپیک توکیو قرار دارد و چین با حفظ صدرنشيني آمریکا جای دومی ميزبان را گرفت تا ژاپن در جايگاه سوم قرار گيرد. 

نمایندگان ایران در  دهمين  روز بازی‌ها در ٢ رشته كشتي و واليبال به میدان رفتند كه واليبال با شكست برابر ژاپن از صعود بازماند.

در این روز چین با ٥١ مدال (٢٤ طلا، ۱۳ نقره و ۱٤ برنز)،  همچنان صدرنشين است. 

اما آمریکا با ۴۶ مدال (٢٠ طلا، ٢٣ نقره و ۱٦ برنز) امروز با يك پله صعود به جايگاه دوم صعود كرد و میزبان با ٣١ نشان ( ١٧ طلا، ۵ نقره و ٩ برنز) و نزول يك پله ای سوم شد.

روسيه زیر پرچم کمیته ملی المپیک این کشور هم با ۱٢ طلا، ۱٩ نقره و ١٣ برنز از چهارمي به پنجمي كوچ كرد و استراليا با ١٤ طلا، سه نقره و ١٤ برنز جاي روسيه نشست.

در المپیک توکیو یک‌هزار و ۵۸ مدال طلا، نقره و برنز توزیع می‌شود که از بین مجموع مدال ها ۳۳۹ مدال طلا، ۳۳۹ نقره و ۳۸۰ برنز است. تاکنون در بین جایگاه مدالی زنان چین با (١٤ طلا، ۵ نقره و ۶ برنز) اول است و استراليا با ١٠ طلا، يك نقره و ٦ برنز جاي امريكا نشست و آمریکا (با ۹ طلا، ۱٦ نقره و ١٠ برنز)  از جايگاه دوم به سوم نزول كرد.

 در بین جایگاه مدالی مردان، امریکا با (١١ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز) يك پله صعود كرد و دوم شد و ژاپن با (٨ مدال طلا، ٣ نقره و ٣ برنز) جايگاه سوم جدول را در اختیار دارند.

ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا و یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی در جایگاه بیست و  پنجم ایستاد.

  • بیشتر بخوانید:
  • نتایج ورزشکاران ایران در روز دهم؛ دیدار صالحی امیری با توماس باخ/ میرزازاده به شانس مجدد رفت، نجاتی حذف شد

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان - ورزشکاران کشورمان در یازدهمین روز از سی‌ودومین دوره بازی‌های المپیک توکیو در سه رشته ورزشی (کشتی، قایقرانی و تیراندازی) به مصاف حریفانشان رفتند.

مسابقات روز یازدهم بازی‌های المپیک توکیو با رقابت‌های تیراندازی برای کاروان کشورمان آغاز خواهد شد که مهیار صداقت در ماده تفنگ ۵٠ متر سه وضعیت مردان به مصاف حریفانش رفت و در پایان با قرار گرفتن در جایگاه بیستم از صعود به فینال بازماند.

در قایقرانی نیز علی آقامیرزایی در مرحله گروهی کایاک ١٠٠٠ متر مردان به میدان رفت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد، اما از ادامه رقابت بازماند و از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن ٧٧ کیلوگرم کشتی فرنگی محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ٧ بر ٣ یوسوانیس پنا فلورس از کوبا را شکست داد. وی در دور بعد هم با نتیجه ۵ بر ۵ بوزو استارسوویچ از کرواسی را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. گرایی برای حضور در فینال به مصاف تاماش لورینچ، قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک از مجارستان رفت که با شکست ۶ بر ۵ از صعود به فینال المپیک باز ماند. وی عصر فردا برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی به میدان خواهد رفت. در این وزن ١۶ نفر حضور دارند.
 
در وزن ٩٧ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول با نتیجه ٩ بر صفر آدم بودجملین از الجزایر را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر از سد کریل میلوف از بلغارستان گذشت و راهی نیمه‌نهایی شد. وی برای حضور در فینال به مصاف آرتور الکسانیان، دارنده ۵ مدال طلای جهان و المپیک از ارمنستان رفت که با نتیجه چهار بر یک مغلوب شد و شانس کسب مدال طلا را از دست داد. وی عصر فردا برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی به میدان خواهد رفت. در این وزن ١۶ نفر وزن کشی کرده‌اند. 
 

نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ گرایی و ساروی از صعود به فینال بازماندند/ میرزازاده به مدال برنز رسید

محمد مصلایی‌پور عصر امروز (دوشنبه) رقابت رده بندی بین نمایندگان روسیه و مولداوی را در وزن ۶٠ کیلوگرم کشتی فرنگی قضاوت کرد. این مسابقه در برای کسب مدال برنز برگزار شد و نماینده روسیه بر حریف خود غلبه کرد.

 

نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ گرایی و ساروی از صعود به فینال بازماندند/ میرزازاده به مدال برنز رسید

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی و در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، امین میرزازاده که روز گذشته در دور اول و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر مین سئوک کیم از کره جنوبی را شکست داده بود، در دور دوم با نتيجه ٨ بر صفر مغلوب میجان لوپز، دارنده ٨ مدال طلای جهان و المپیک از کوبا شد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، میرزازاده به گروه بازنده‌ها رفت.

وی بامداد امروز در این گروه مقابل آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد. میرزازاده عصر امروز برای کسب مدال برنز مقابل رضا کایالپ دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک از ترکیه با نتیجه 7 بر 2 شکست خورد و از کسب مدال برنز بازماند.

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی از صعود به فینال بازماندند/ صداقت در تیراندازی ۳ وضعیت حذف شد

محمدعلی گرایی در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های المپیک توکیو برابر کشتی گیر مجارستان شکست خورد و از صعود به فینال بازماند.

گرایی پس از آن، حاضر به گفت‌وگو با رسانه‌ها نشد و با ناراحتی و گریه کنان میکسدزون را ترک کرد. محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، گرایی را تا سالن گرم کردن همراهی کرد.

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی گام به نیمه‌نهایی گذاشتند/ صداقت در تیراندازی ۳ وضعیت حذف شد

مریم هاشمی، سرمربی تیم ملی تفنگ کشورمان در پایان مسابقات تیراندازی سه وضعیت گفت. مهیار صداقت با امتیاز ۱۱۶۸ در بین ۳۹ تیرانداز برتر جهان در رده بیستم قرار گرفت.

وی افزود: وقتی ببینید که چه قهرمانانی پس از مهیار هستند متوجه می‌شوید که نتیجه وی خیلی خوب بوده است.
هاشمی تاکید کرد: اگر شرایط جوی مناسب بود وی نتیجه بهتری کسب می‌کرد هر چند که وی بالاترین رکورد برون‌مرزی خود را در این مسابقات به ثبت رساند.

سرمربی تیم ملی تفنگ گفت: مهیار در هفته گذشته در تفنگ بادی یک دهم تا فینالیست شدن فاصله داشت و در سه وضعیت هم با توجه به سن جوانی که دارد نتیجه خیلی خوبی کسب کرد.

وی در مورد عملکرد ۴ تیرانداز تفنگ کشورمان در مسابقات المپیک توکیو تصریح کرد: تفنگ تجهیزات محور است و نیازمندی‌های زیادی به نسبت سایر رشته‌ها دارد و باید همیشه در حال تنظیم وسایل باشیم و با توجه به یک سری از مسائلی که وجود داشت در مجموع عملکرد بچه‌های تفنگ خوب بود. اگر نتایج را بررسی کنید متوجه خواهید شد که بچه‌ها بد عمل نکردند.

هاشمی افزود: همیشه اولین مدال در تیراندازی بادی بانوان است و فشار و استرس مسابقه باعث شد تا بچه‌های ما در روز نخست بازی‌ها آن طور که باید خوب عمل نکنند دلیل آن هم جوان بودنشان است. نجمه خدمتی و فاطمه کرم زاده در سه وضعیت عملکرد قابل قبولی داشتند.

سرمربی تیم تفنگ تصریح کرد: المپیک بالاترین سطح ممکن را دارد و بچه ‌های ما عملکرد قابل قبولی در این بازی‌ها داشتند. امیدوارم یک سری از مسائلی که درخصوص تفنگ وجود دارد حل شود تا تیراندازی کشورمان به آن چیزی که حقش است، برسد.

محمدهادی ساروی درباره صعودش به مرحله نیمه نهایی مسابقات کشتی فرنگی المپیک ٢٠٢٠ توکیو گفت: صبح کشتی‌های خوبی انجام شد و توانستم پیروز شوم. امیدوارم در مسابقه بعدازظهر نیز به پیروزی برسم و فینالیست شوم.

فرنگی‌کار وزن ٩٧ کیلوگرم تیم ملی خاطرنشان کرد: کشتی‌ اول معمولا سخت است چرا که بدن به اصطلاح باید راه بیفتد. امیدوارم هر چه جلوتر می‌رویم بهتر شوم.

ساروی اظهار داشت: شناخت خوبی از رقبای دیگرم دارم و تلاش می‌کنم به دیدار نهایی برسم.

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی گام به نیمه‌نهایی گذاشتند/ صداقت در تیراندازی ۳ وضعیت حذف شد

محمد علی گرایی بعد از پیروزی فوق العاده مقابل حریف اهل کرواسی گفت: کشتی هست و سلیقه داور تاثیر دارد اما من هم با اشتباهی که کردم، دو بارانداز خوردم.

او در پاسخ به این سوال که چطور در ثانیه‌های پایانی توانست کشتی را به نفع خودش تمام کند، گفت:« یک فن من درآوردی زدم ( با خنده). اسم این فن سنجاب پرنده است و تنها چاره ای که برای برد داشتم، همین فن بود.»

گرایی درباره ادامه مسیرش گفت: دوست ندارم ببازم. برایم دعا کنید.

علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی درباره عملکرد علی آقامیرزایی در المپیک 2020 توکیو اظهار داشت: پسر ما تمام تلاشش را کرد. در گروه او افرادی بودند که برنز المپیک و طلای قهرمانی جهان را داشتند. فکر می‌کنم اگر میرزایی رکورد‌های خودش را می‌زد اتفاق‌های دیگری می‌افتاد.

وی با بیان اینکه میرزایی کم‌فروشی نکرد، گفت: در بازی‌های آسیایی از ما مدال می‌خواهید و ما این مدال را به شما می‌دهیم! در آینده اتفاق‌های خوبی برای قایقرانی ما خواهد افتاد.

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی گام به نیمه‌نهایی گذاشتند/ صداقت در تیراندازی ۳ وضعیت حذف شد

محمد بنا پس از پایان کشتی محمدعلی گرایی و محمدهادی ساروی و صعود این دو نماینده ایران به مرحله نیمه نهایی کشتی فرنگی بازی‌های المپیک توکیو بیان کرد: کشتی‌های صبح کمی سخت بود، اما فکر می‌کنم که گرایی و ساروی در آغاز کشتی‌های بعد از ظهر بهتر باشند. کشتی اول برای گرایی سخت بود، چون به هرحال وزن کم کرده بود و حریف کوبایی نیز خیلی باهوش کشتی گرفت، اما در نهایت هر دو نفر توانستند پیروز شوند و به نیمه نهایی صعود کنند. امیدوارم در نیمه نهایی هم پیروز باشند و بتوانند فینالیست شوند.

بنا در مورد کشتی حساس گرایی و نماینده کرواسی نیز گفت: گاهی اوقات کشتی گره دار می‌شود و همین مسئله باعث می‌شود که ما مجبور شویم بیشتر داد بزنیم. هر دو حریف او خیلی خوب بودند بعد از ظهر هم یک کشتی حساس دارد که امیدوارم برنده شود. البته ساروی کمی راحت‌تر کشتی می‌گیرد و در مقابل گرایی به صورت ریسکی و با اجرای فنون مختلف، کشتی می‌گیرد و همین باعث می‌شود که هر لحظه ترس داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مورد کشتی حساس میرزازاده و رضا کایالپ برای کسب مدال برنز المپیک تصریح کرد: میرزازاده کشتی سخت و حساسی را پیش رو دارد. رضا کایالپ از بزرگان کشتی فرنگی جهان است البته میرزازاده هم یک مقدار بدشانسی آورد و اگر در طرف دیگر جدول بود می‌توانست تا فینال پیش برود.

او در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند که امروز کشتی فرنگی ایران صاحب خوشرنگ‌ترین مدال المپیک شود یا خیر گفت: من که از خدا می‌خواهم و همیشه طلا را دوست داشتم.

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی گام به نیمه‌نهایی گذاشتند/ صداقت در تیراندازی ۳ وضعیت حذف شد

مهیار صداقت آخرین نماینده تیراندازی کشورمان صبح امروز در ماده تفنگ سه وضعیت به مصاف حریفان خود رفت.

وی در پایان با امتیاز ۱۱۶۸ در رده بیستم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند. در این ماده ۳۹ تیرانداز حضور داشتند.
هشت نفر برتر این مسابقات راهی فینال می‌شوند.

به این ترتیب کار تیم تیراندازی کشورمان در مسابقات المپیک با تک مدال طلای جواد فروغی در تپانچه به پایان رسید.

حبیب‌الله اخلاقی پس از پیروزی محمد علی گرایی مقابل کشتی‌گیر کروواسی اظهار داشت: کشتی اول گرایی با کوبا خیلی نفس گیر بود، کشتی گیر کوبا خیلی پر زور بود و فشار زیادی به او آورد. گرایی شش دقیقه در فشار بود. 

او ادامه داد: حریف بعدی او را کاملا شناخته بودیم. محمد علی تایم دوم کاملاً رو به جلو حرکت می‌کرد و سه مرتبه هم داور به حریفش اخطار داد که مورد تایید قرار نگرفت. ثانیه های آخر خود او باور داشت که می تواند ببرد و فن سنجاب پرنده را اجرا کرد. او قبلا هم این فن را روی قهرمانان جهان اجرا کرده بود و خدا را شکر که در این کشتی هم موفق شد آن را به خوبی اجرا کند و در نهایت این کشتی نفس گیر و حساس به سود گرایی به پایان رسید. 

اخلاقی در مورد حریف گرایی در مرحله نیمه‌نهایی کشتی فرنگی بازی المپیک توکیو نیز گفت: حریف او از مجارستان و نفر اول رنکینگ است، کشتی‌گیر باهوشی است اما این انتظار را داریم که محمد علی این کشتی را هم با قاطعیت برنده شود.

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی گام اول را محکم برداشت

سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و کیکاووس سعیدی، دبیر کل، علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی و حنفد سوریان نابغه کشتی فزنگی در سالن مسابقات کشتی حضور دارند. 

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ میرزازاده به رده‌بندی رسید/ گرایی و ساروی گام اول را محکم برداشتند

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک توکیو و در وزن ٧٧ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ٧ بر ٣ یوسوانیس پنا فلورس از کوبا را شکست داد. وی در دور بعد هم با نتیجه ۵ بر ۵ بوزو استارسوویچ از کرواسی را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت.

گرایی برای حضور در فینال به مصاف تاماش لورینچ، قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک از مجارستان رفت که با شکست ۶ بر ۵ از صعود به فینال المپیک باز ماند. در این وزن ١۶ نفر حضور دارند.

گرایی در شرایطی که تا لحظات پایانی عقب بود با یک فن زیبا و جانانه در لحظات پایانی پیروز شد.

کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
<div id="video-display-embed-code_3198047" ><script type="text/JavaScript" src="https://www.mizan.news/fa/news/play/embed/746093/3198047?width=400&height=300"></script></div>

 

در وزن ٩٧ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول با نتیجه ٩ بر صفر آدم بودجملین از الجزایر را شکست داد. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۶ بر صفر از سد کریل میلوف از بلغارستان گذشت و راهی نیمه‌نهایی شد. وی برای حضور در فینال به مصاف آرتور الکسانیان، دارنده ۵ مدال طلای جهان و المپیک از ارمنستان رفت که با نتیجه چهار بر یک مغلوب شد و شانس کسب مدال طلا را از دست داد. وی عصر فردا برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی به میدان خواهد رفت. در این وزن ١۶ نفر وزن کشی کرده‌اند.

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ صعود آقامیرزایی به یک چهارم نهایی کایاک/ میرزازاده به رده‌بندی راه یافت

محمد بنا بعد از مبارزه امروز امین میرزازاده که با پیروزی برابر حریف رومانیایی و صعود به مرحله رده بندی همراه بود، گفت: مبارزه بعدی میرزازاده با "کایالپ" ترکیه‌ای انجام می‌شود که قهرمان جهان است، بنابراین میرزازاده مبارزه سختی خواهد داشت.

وی با ابراز امیدواری از اینکه این فرنگی کار کشورمان بتواند عصر امروز اولین مدال کشتی را در توکیو کسب کند، ادامه داد: میرزازاده روز گذشته حریف کره‌ای که سوم جهان است را شکست داد، اما مقابل لوپز شکست خورد، لوپز سه مدال طلای المپیک دارد و چند مدال جهانی و همه به او با خفت می‌بازند.

بنا در مورد قوانین وزن کشی تاکید کرد: روز گذشته ساعت ٩:٣٠ وزن کشی تمام شد و کشتی گیران ما باید ساعت حدود ١١ مبارزه خود را برگزار می‌کردند. این فاصله زمانی برای کشتی گیری که وزن زیادی کم می‌کند، خیلی کوتاه و کم است، چون برای ریکاوری زمان ندارد، هر کار لازم بود انجام دادیم که علیرضا نجاتی بازگردد، اما نشد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تاکید کرد: بدن او شرایط خوبی نداشت به خصوص اینکه بد غذا هم است طوریکه اگر بوی قهوه به او بخورد، حالش بد می‌شود. متاسفانه دکتر امیرساسان هر کاری لازم بود انجام داد، اما نتوانست نتیجه بگیرد.

وی در مورد اینکه چه زمانی از برنامه وزن کشی به این صورت مطلع شدید؟، گفت: می‌دانستیم که روز اول وزن کشی ساعت ٩ انجام می‌شود و روز دوم ساعت ٩:١٥ به بعد؛ اما در مجموع فاصله زمانی در مورد علیرضا نجاتی خوب نبود.

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ صعود آقامیرزایی به یک چهارم نهایی کایاک/ میرزازاده به رده‌بندی راه یافت

امین میرزازاده بعد از پیروزی برابر کشتی‌گیر رومانیایی و کسب جواز حضور در دیدار رده‌بندی المپیک گفت: برایم خیلی مهم بود که این مسابقه را پیروز شوم تا بتوانم در کشتی آخر تمام تلاشم را برای کسب مدال انجام دهم.

او در پاسخ به اینکه در دیدار رده بندی کار سختی برابر رضا کایالپ دارد، گفت: هر کسی که به المپیک می آید نمی‌خواهد خیلی راحت آن را از دست بدهم. من هم همه توانم را می‌گذارم که دست پر برگردم.

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ صعود آقامیرزایی به یک چهارم نهایی کایاک/ میرزازاده به رده‌بندی راه یافت

در رقابت‌های کشتی فرنگی و در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، امین میرزازاده در دور اول و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر مین سئوک کیم از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم با نتيجه ٨ بر صفر مغلوب میجان لوپز، دارنده ٨ مدال طلای جهان و المپیک از کوبا شد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، میرزازاده به گروه بازنده‌ها رفت.

وی بامداد امروز در این گروه مقابل آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد تا ظهر امروز برای کسب مدال برنز مقابل رضا کایالپ دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک از ترکیه قرار گیرد.

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛ صعود آقامیرزایی به یک چهارم نهایی کایاک/ میرزازاده به رده‌بندی راه یافت

 

علی آقامیرزایی قایقران کشورمان که صبح امروز در مرحله مقدماتی مسابقات آب‌های آرام از راهیابی مستقیم به نیمه‌نهایی بازمانده بود در مرحله یک چهارم نهایی و در گروه اول این مرحله چهارم شد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کایاک تک نفره هزار متر در سه گروه برگزار شد که علی آقامیرزایی در گروه اول مسابقات با ثبت زمان ۳:۵۲:۸ در جایگاه چهارم ایستاد و شانس مجدد خود را برای رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی از دست داد.

آقامیرزایی در این مرحله و در گروه اول با حریفانی از کشورهای برزیل، روسیه، ساموآ، چین، ایسلند رقابت کرد که در پایان قایقرانان کشورهای روسیه و چین اول و دوم شدند و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند.

۲۷ قایقران در رقابت‌های تک‌نفره بازی‌های المپیک حاضر هستند.

 
مسابقات روز دهم بازی‌های المپیک توکیو با رقابت‌های کشتی فرنگی برای کاروان کشورمان آغاز شد که در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب آرمن ملکیان از ارمنستان شد که باتوجه به شکست حریفش در دور بعد مقابل لنور تیموراف از اوکراین، از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، امین میرزازاده در دور اول و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر مین سئوک کیم از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم با نتيجه ٨ بر صفر مغلوب میجان لوپز، دارنده ٨ مدال طلای جهان و المپیک از کوبا شد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، میرزازاده به گروه بازنده‌ها رفت.

وی امروز ابتدا در این گروه مقابل آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی قرار می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا مقابل رضا کایالپ دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک از ترکیه قرار گیرد.

*رویای المپیک بر باد رفت/ وداع تلخ و زودهنگام والیبال ایران با شکست مقابل سامورایی‌ها

روز پنجم و پایانی دور گروهی رقابت‌های والیبال از ساعت ۴:۳۰ بامداد یکشنبه با برگزاری شش دیدار حساس و مهم پیگیری شد که در یکی از حساس‌ترین بازی‌های روز پایانی که برای تعیین تیم آخر صعود کننده از گروه A بود، تیم ملی ایران از ساعت ۱۵:۱۰ رو در روی تیم ملی ژاپن قرار گرفت که در پایان این جدال حساس و مهیج که پنج ست به طول انجامید این ژاپن میزبان بود که با پیروزی ۳ بر ۲ توانست ضمن حذف ایران به عنوان تیم سوم راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

تیم ملی ایران ست‌های بازی را با امتیاز‌های ۲۱-۲۵، ۲۵-۲۰، ۳۱-۲۹، ۲۲-۲۵ و ۱۲-۱۵ واگذار کرد تا شاگردان آلکنو که کارشان را با دو برد در ابتدای بازی‌ها مقابل لهستان و ونزوئلا آغاز کرده بودند با قبول سه باخت متوالی مقابل کانادا، ایتالیا و ژاپن وداع تلخ و زودهنگامی با المپیک داشته باشند.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، امین میرزازاده در دور اول و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر مین سئوک کیم از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم با نتيجه ٨ بر صفر مغلوب میجان لوپز، دارنده ٨ مدال طلای جهان و المپیک از کوبا شد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، میرزازاده به گروه بازنده‌ها رفت.

وی امروز ابتدا در این گروه مقابل آلین الکسیوس سیوراریو از رومانی قرار می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا مقابل رضا کایالپ دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک از ترکیه قرار گیرد.

*رویای المپیک بر باد رفت/ وداع تلخ و زودهنگام والیبال ایران با شکست مقابل سامورایی‌ها

روز پنجم و پایانی دور گروهی رقابت‌های والیبال از ساعت ۴:۳۰ بامداد یکشنبه با برگزاری شش دیدار حساس و مهم پیگیری شد که در یکی از حساس‌ترین بازی‌های روز پایانی که برای تعیین تیم آخر صعود کننده از گروه A بود، تیم ملی ایران از ساعت ۱۵:۱۰ رو در روی تیم ملی ژاپن قرار گرفت که در پایان این جدال حساس و مهیج که پنج ست به طول انجامید این ژاپن میزبان بود که با پیروزی ۳ بر ۲ توانست ضمن حذف ایران به عنوان تیم سوم راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

تیم ملی ایران ست‌های بازی را با امتیاز‌های ۲۱-۲۵، ۲۵-۲۰، ۳۱-۲۹، ۲۲-۲۵ و ۱۲-۱۵ واگذار کرد تا شاگردان آلکنو که کارشان را با دو برد در ابتدای بازی‌ها مقابل لهستان و ونزوئلا آغاز کرده بودند با قبول سه باخت متوالی مقابل کانادا، ایتالیا و ژاپن وداع تلخ و زودهنگامی با المپیک داشته باشند.

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛

گزارش زنده از نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم؛

ایران با تک مدال طلای جواد فروغی در تیراندازی، با هفت پله سقوط در جايگاه چهل و هفتم جدول توزیع مدال‌های المپیک توکیو قرار دارد و چین با حفظ صدرنشيني آمریکا جای دومی ميزبان را گرفت تا ژاپن در جايگاه سوم قرار گيرد. 

نمایندگان ایران در  دهمين  روز بازی‌ها در ٢ رشته كشتي و واليبال به میدان رفتند كه واليبال با شكست برابر ژاپن از صعود بازماند.

در این روز چین با ٥١ مدال (٢٤ طلا، ۱۳ نقره و ۱٤ برنز)،  همچنان صدرنشين است. 

اما آمریکا با ۴۶ مدال (٢٠ طلا، ٢٣ نقره و ۱٦ برنز) امروز با يك پله صعود به جايگاه دوم صعود كرد و میزبان با ٣١ نشان ( ١٧ طلا، ۵ نقره و ٩ برنز) و نزول يك پله ای سوم شد.

روسيه زیر پرچم کمیته ملی المپیک این کشور هم با ۱٢ طلا، ۱٩ نقره و ١٣ برنز از چهارمي به پنجمي كوچ كرد و استراليا با ١٤ طلا، سه نقره و ١٤ برنز جاي روسيه نشست.

در المپیک توکیو یک‌هزار و ۵۸ مدال طلا، نقره و برنز توزیع می‌شود که از بین مجموع مدال ها ۳۳۹ مدال طلا، ۳۳۹ نقره و ۳۸۰ برنز است. تاکنون در بین جایگاه مدالی زنان چین با (١٤ طلا، ۵ نقره و ۶ برنز) اول است و استراليا با ١٠ طلا، يك نقره و ٦ برنز جاي امريكا نشست و آمریکا (با ۹ طلا، ۱٦ نقره و ١٠ برنز)  از جايگاه دوم به سوم نزول كرد.

 در بین جایگاه مدالی مردان، امریکا با (١١ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز) يك پله صعود كرد و دوم شد و ژاپن با (٨ مدال طلا، ٣ نقره و ٣ برنز) جايگاه سوم جدول را در اختیار دارند.

ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا و یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی در جایگاه بیست و  پنجم ایستاد.

نظر شما