شناسهٔ خبر: 48653346 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

المپیک توکیو| چرا دوومیدانی کاران در مسابقات شب هم عینک آفتابی می‌زنند؟

برخی دوومیدانی کاران با وجود مسابقه در شب باز هم از عینک آفتابی استفاده می‌کنن که دلایل خاصی دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دوومیدانی یکی از رشته‌های جذاب در المپیک محسوب می‌شود که طبق بررسی‌ها دوی 100 متر به عنوان پر تماشاگرترین رویداد محسوب می‌شود.

یکی از نکات جالب توجه که این روزها در رقابت‌های دوومیدانی المپیک هم دیده می‌شود، استفاده برخی دوندگان از عینک‌های آفتابی در شب است و این سوال وجود دارد که چرا آنها در شب هم از این عینک‌ها استفاده می‌کنند؟

استفاده از عینک آفتابی می‌تواند برای دوندگان سرعت بسیار مفید باشد، چون با جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش و UVB از عملکرد چشم محافظت و اجازه می‌دهد واضح تر ببینند. وقتی دوومیدانی کاران در روزهای آفتابی مشغول ورزش هستند، این امر سلامت چشم آنها را تهدید می‌کند، بنابراین آنها نیاز به عینک آفتابی برای محافظت از چشم خود در برابر نور مضر خورشید دارند.

در همین زمینه برخی از دوندگان سرعت در مسابقاتی که شب برگزار می‌شود هم عینک آفتابی می‌زنند، چون در آن زمان ورزشگاه مملو از چراغ‌های مصنوعی شدید مانند چراغ ورزشگاه و فلاش های دوربین است که بر عملکرد دوندگان سرعت تأثیر می‌گذارد، برهمین اساس عینک آفتابی می‌تواند به جلوگیری از اذیت شدن چشم  آنها کمک کند.

انتهای پیام/

نظر شما