شناسهٔ خبر: 48585172 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

یکهزار مسکن ویژه محرومان در خراسان شمالی افتتاح می‌شود

بجنورد-ایرنا- معاون مسکن و امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: یکهزار مسکن ویژه محرومان در این استان فردا-جمعه- با دستور دکتر محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه افتتاح می‌شود.

صاحب‌خبر -

علی روحانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تفاهم سه جانبه برای ساخت سه هزار واحد مسکونی برای روستاییان محروم استان گفت: این تفاهم میان استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد.

روحانی افزود: برای ساخت هر واحد مسکونی، ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت و ۳۰۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض پرداخت می شود. 

وی اظهار داشت: واحدهای مسکونی در مناطق محروم، با زیر بنای ۵۲ متر مربع تا ۶۰ مترمربع ساخته می شود و تهیه نقشه، صدور پروانه و نظارت ها به صورت رایگان انجام می شود.

معاون مسکن و امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ساخت ۲ هزار واحد مسکونی باقیمانده هم در دست پیگیری است، برخی هنوز  آغاز نشده و برخی در مرحله پی کنی و یا فونداسیون است. 

بر اساس این گزارش اکنون بیش از ۶۰ درصد از روستاییان خراسان شمالی در منزل مستحکم زندگی می کنند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.  

بر اساس اعلام کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی، شمار مدد جویان فاقد مسکن این استان سه هزار و ۶۰۰ نفر است.

استان خراسان شمالی با جمعیت بیش از ۸۶۳ هزار نفری حدود ۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی در حدود ۱۱۲ هزار نفر زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) دارد.

این استان از نظر سرانه درآمد خانوار، در رده آخرین استانهای کشور قرار دارد. 

نظر شما