شناسهٔ خبر: 48534291 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

۹۰ درصد واحدهای مسکونی افراد تحت پوشش بهزیستی شهرری تحویل شده‌است

شهرری - ایرنا - معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی شهرستان ری اعلام کرد: از زمان آغاز نهضت ملی مسکن در سال ۱۳۸۹ تاکنون یکهزار و ۳۷۵ مورد ثبت نام برای استفاده از خدمات بخش مسکن در این شهرستان انجام و از این تعداد بیش از ۹۰ درصد واحدهای مسکونی با استفاده از کمک‌های بهزیستی تحویل صاحبان آن‌ها شده است.

صاحب‌خبر -

مژگان لشگری روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: سازمان بهزیستی بر اساس دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های تعریف شده خدماتی را در بخش مسکن به جامعه هدف خود ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به واگذاری رایگان واحد مسکونی به خانواده‌های دارای سه معلول و بیشتر، اظهار داشت: عمده خدمات بهزیستی در بخش مسکن در قالب پروژه‌های تجمیعی مانند مسکن مهر بوده که در این راستا پروژه‌های متعددی در شهرهای پرند، پیشوا، قرچک و هشتگرد اجرایی شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره بهزیستی شهرستان ری خاطرنشان کرد: در مواردی نیز مددجویان اقدام به خرید واحد مسکونی کرده و با ارائه مدارک و مستندات بنابر شرایط معلولیت بخشی از هزینه خرید را از بهزیستی دریافت می‌کنند.

این مسئول افزود: در مناطق روستایی نیز با تهیه زمین از سوی مددجویان، بهزیستی به صورت مشارکتی با بسیج و خیرین اقدام به ساکن مسکن برای جامعه هدف زیرمجموعه خود می‌کند.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره بهزیستی شهرستان ری اضافه کرد: با اتمام پروژه‌های ساخت مسکن برای مددجویان بهزیستی واحدهای باقی‌مانده نیز تکمیل شده و تحویل صاحبانشان می‌شوند.

لشگری در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص میزان مشارکت‌های مردمی در راستای حمایت از جامعه هدف مورد حمایت بهزیستی، گفت: بخشی از کمک‌های مردمی از طریق حساب تعیین شده برای این منظور تامین و برای مواردی مانند معیشت، درمان و مسکن مددجویان هزینه می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین خیرین با سرپرستی ایتام ماهانه مبالغی را برای معاش و یا تحصیل آنان به حسابشان واریز می‌کنند، در بخش غیر نقدی نیز کمک‌های مردمی برای خرید سبد کالا، بسته‌های حمایتی، جهیزیه، لوازم خانگی، تجهیزات توان‌بخشی و مواردی از این دست استفاده می‌شود.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره بهزیستی شهرستان ری یادآور شد: مجموع مبالغ کمک‌های نقدی و غیرنقدی سالانه مردم و خیرین برای مددجویان این نهاد در شهرستان ری حدود چهار میلیارد تومان است.

به گزارش ایرنا، حدود ۲۰ هزار نفر از مردم شهرری تحت پوشش بهزیستی هستند.

شهرستان ری با یک میلیون نفر جمعیت در جنوب تهران واقع شده است.

نظر شما