شناسهٔ خبر: 48442556 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: مرکز رسیدگی به امور مساجد | لینک خبر

دبیر بنیاد بین المللی غدیر خراسان رضوی:

۱۱۰ مسجد پایگاه ترویج و تبلیغ غدیر می شوند

حجت الاسلام آخوندی با بیان اینکه ویژه برنامه های زیادی برای دهه ولایت و عید غدیر پیش بینی شده است؛ گفت: همزمان با روز عید غدیر ۱۱۰ مسجد فعالیت خود را برای ترویج و تبلیغ غدیر در طول سال شروع خواهند کرد.

صاحب‌خبر -
 به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین «سعید آخوندی» امروز سه شنبه (۲۹ تیر) در نشست خبری که با موضوع تشریح برنامه های دهه ولایت و امامت که در فرهنگسرای غدیر برگزار شد؛ با بیان اینکه واقعه غدیر باید مانند واقعه عاشورا که تحول فرهنگی و اجتماعی در جهان ایجاد کرد، این اتفاق در بزرگترین عید شیعیان بیفتد؛ گفت: متاسفانه آن گونه که باید به مسئله غدیر توجه نمی شود و در این امر نقش رسانه ها بسیار اثر گذار می تواند باشد و باید گفت ما نسبت به غدیر کوتاهی کردیم.

 

دبیر بنیاد بین المللی غدیر خراسان رضوی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند: غدیر نقطه اتحاد مسلمانان است ؛ افزود: در غدیر باید سه کار معارفی، مناسکی و شعائری انجام شود که در زمینه مناسکی و شعائری در ایام غدیر کارهایی صورت می گیرد امام برای معرفت افزایی مردم نسبت به غدیر باید در طول سال کار شود.

 

وی ادامه داد: اگر می خواهیم خطبه غدیر در بین خانواده ها ترویج پیدا کند باید در طول سال برنامه داشته باشیم لذا بنیاد بین المللی غدیر 110 مسجد را به عنوان پایگاههای تخصصی ترویج غدیر شناسایی کرد تا برای مساجد و حسینیه ها و مجموعه های فرهنگی برنامه کارگاهی، تبلیغی و ترویجی غدیر داشته باشند تاغدیر از مهجوریت خارج شود.

 

حجت الاسلام آخوندی در خصوص برنامه های بنیاد بین المللی غدیر در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: برنامه «به رسم مولا علی» که در قالب این برنامه ۱۱۰ زندانی معسر آزاد می شوند، ویژه برنامه «مشکل گشا علی» با ایجاد ۱۱۰ اشتغال برای خانواده های نیازمند سید، ویژه برنامه «اطعام علوی» با پیش بینی یک میلیون و ۱۱۰ هزار غذای گرم در شب و روز عید و توزیع آن در مناطق محروم استان پیش بینی شده است.

 

وی افزود: ویژه برنامه «برکه غدیر» با تهیه ۱۱۰ هزار شل آب معدنی برای مردم خوزستان، ویژه برنامه «لبیک یا رسول الله» در شب و روز عید با ۱۴۰۰ مراسم در ۱۴۰۰ نقطه استان که ۷۰۰ نقطه در مشهد برگزار می شود، ویژه برنامه «گفتمان علوی» با برگزاری ۱۱۰ کرسی در مشهد، ویژه برنامه «خانواده علوی» برای حمایت از ۱۱۰ ازدواج آسان ، برپایی ۱۱۰ ایستگاه صلواتی، پیش بینی ۴۰ خیابان غدیری در استان که ۱۴ خیابان غدیری در مشهد در نظر گرفته شده است در این خیابان ایستگاههای صلواتی، آذین بندی و هدیه اقلام به مردم صورت می گیرد، «پویش غدیریه» با خودرو آرایی و منزل آرایی و پخت کیک که جوایز آن ۵ ربع سکه و ۵ کمک هزینه سفر به قم و ۱۱۰ جایزه معنوی و فرهنگی از دیگر برنامه های دهه ولایت می باشد.

 

دبیر بنیاد بین المللی غدیر خراسان رضوی برپایی کاروان های شادی و خودرویی با پیش بینی ۳۰۰ کاروان ، ویژه برنامه «کودکان علوی» از طریق ایجاد نرم افزار کودکان علوی، ویژه برنامه لوای علوی که خادمین حرم امام رضا (ع) با پرچم حرم امام علی (ع) در بین خانواده هایی که مشکل دارند، حضور پیدا می کنند و ویژه برنامه «شب های سناباد» را از دیگر برنامه های غدیر عنوان کرد.

 

وی با بیان اینکه ویژه برنامه های دهه ولایت برای مناطق محروم به صورت ویژه تر اجرا خواهد شد؛ اظهار داشت: بنیاد بین المللی غدیر با همکاری امور مساجد در دهه ولایت ائمه جماعات مساجد خطبه غدیر را به مدت ده شب برای مردم توضیح بدهند.


حجت الاسلام آخوندی در خصوص شرایط کرونا و برنامه های پیش بینی شده گفت: پروتکل های بهداشتی در تمام ایستگاه های صلواتی در همه خدمات از جمله اطعام ، تغدیه و خدمات فرهنگی پیش بینی شده است.


وی با اشاره به بودجه بنیاد بین المللی غدیر گفت: بودجه بنیاد بین المللی غدیر در سال گذشته 20 میلیون تومان بوده است که بسیار ناچیز است لذا اکثر خدماتی که ما ارائه می دهیم از طریق دریافت کمک های مردمی، استفاده از ظرفیت دستگاههای فرهنگی و خیرین است و اکثر دستگاهها در قالب پشتیبان با ما همکاری می کنند.


دبیر بنیاد بین المللی غدیر خراسان رضوی با بیان اینکه امسال نیز بازسازی واقعه غدیر در صحن غدیر حرم مطهر رضوی،  پارک کوهسنگی و پارک ارم در پنجتن با اجازه ستاد کرونا صورت خواهد گرفت: بازسازی واقعه غدیر از سه روز قبل از عید در دو پارک کوهسنگی و ارم صورت خواهد گرفت و در حرم مطهر رضوی در روز عید صورت خواهد گرفت.

 

وی در خصوص نرم افزار کودکان علوی گفت: نرم افزار کودکان علوی سال گذشته برای کودکان بین 9 تا 13 سال طراحی شد اما امسال ارتقا پیدا می کند و کودکان می توانند از طریق نرم افزار شاد که توسط آموزش و پرورش اطلاع رسانی شده است، از نرم افزار کودک علوی استفاده کنند.

 

حجت الاسلام آخوندی در خصوص برنامه های ویژه بنیاد غدیر برای حاشیه شهر گفت: نرم افزار «اپ» برای برنامه های غدیر تهیه شده است که در آن اطعام برای نیازمندان پیش بینی شده و هر حسینیه ای که می خواهد اطعام بدهد در اپ ثبت نام می کند و ما در این اپ  برای ۵۰ شهر استان سهمیه قرار داده ایم.

 

 

 

پایان پیام/648

نظر شما