شناسهٔ خبر: 47891267 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج با حضور احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مراسم تکریم کرم جانی پور رئیس سابق و معارفه رحیم اکرامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج با حضور احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

حیدری در این مراسم با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم متدین و انقلابی استان زرخیر کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم در انتخابات اخیر حماسه جدیدی خلق کردند و از آزمونی الهی سربلند بیرون آمدند و دشمن را ناامید کردند. باید دولت‌های تکراری که دچار تغییر و تحول می‌شوند، جای خود را به جوانان و نیروهای متعهد و انقلابی بسپارند، مردم این را درک کردند و به صحنه آمدند و این تحول صورت گرفت که برای رئیس‌جمهور و دولت جدید آرزوی توفیق داریم.

وی افزود: هر جا تفکر مبتنی بر ولایت جاری و ساری باشد، رضایتمندی مردم دیده می‌شود و هر جا تفکر ناکارآمد وابسته به غرب و لیبرال وجود داشته باشد، حاصلی جز خستگی و فقر ندارد. افزایش نقدینگی و تورم و عدم توانایی مردم در تأمین معیشت خود نتیجه وابستگی به غرب و فراموش کردن نیروهای خلاق و پرشور و انقلابی درون کشور است. در مملکت و کشور کمبود منابع و ظرفیت نیروی انسانی خلاق و ثروت نداریم، اما تبعیض، نابرابری و عدم مدیریت بر بانک‌ها، تولید و اشتغال را تعطیل کرد.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دشمنان به دنبال شناسایی افراد نخبه هستند تا آنها را از کشور خارج کنند، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال خدمات‌رسانی به مردم است. این دانشگاه، دانشگاهی حل مسئله است و می‌خواهد ظرفیت‌های بالقوه در هر استان را به بالفعل تبدیل کند. نقش دانشگاه باید پررنگ شود و فرآورده تولید و بهره‌وری ایجاد کند، از خام‌فروشی جلوگیری کند تا سفره مردم رنگین شود. دانشگاهیان باید مشکلات اقشار کم‌درآمد را رفع کنند. تفکر ناکارآمد در دوره‌های گذشته دانشگاه و صنعت را از مردم و جامعه جدا کرد.

دانشگاه را منشأ تحول و تولید قرار دهیم

حیدری با تأکید بر اینکه باید دانشگاه را منشأ تحول و تولید قرار دهیم، گفت: امروزه بسیاری از محصولاتی که می‌توانیم تولید کنیم، از خارج وارد می‌شود. طرح‌های جدید و زیادی در دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های اخیر در حال اجرایی شدن است. برای تحول در جامعه باید نقش دانشگاه جدی گرفته شود، اگر دانشگاه و دانشگاهیان مورد توجه قرار گیرند، حتماً درآمدزایی، اشتغال و به دنبال آن اقتدار ملت حاصل خواهد شد. باید رشته های موضوع محور در دانشگاه ایجاد شود و برنامه «هر دانشجو یک مهارت» را در تمام دانشگاهها فعال کنیم.

اساتید، کارمندان و دانشجویان سرمایه‌های اصلی دانشگاه هستند

وی خاطرنشان کرد: در دوره مدیریت طهرانچی توجه ویژه ای به اعضای هیأت علمی شده و طرح (الف) و (ب) ویژه اعضای هیأت علمی با خود اظهاری استادان در حال اجراست. بیش از ۶۰ درصد افزایش حقوق در کل نسبت به قبل صورت گرفته است. ظرفیت دانشگاه باید در اختیار جامعه و مردم قرار داده شود تا دانشگاه توسعه یابد. اساتید، کارمندان و دانشجویان سرمایه‌های اصلی دانشگاه هستند و همیشه باید به این سرمایه ها رسیدگی شود و آنها مورد توجه قرار گیرند.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه جانی پور رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج دارای عملکرد بسیار خوبی بوده و سنگرش را به یک سنگربان دیگر داده است، افزود: اکرامی هم یک نیروی ارزشی ایثارگر و مورد قبول همه بزرگان استان و دارای تجربه‌های فراوانی است. باید مورد حمایت همه قرار گیرد تا از ظرفیت‌های بالای گاز، نفت، کشاورزی، دامپروری و گردشگری استان در جهت توسعه دانشگاه استفاده شود.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت گیاهان دارویی و معادن عظیمی که در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد، برای درآمدزایی استفاده شود. جوانان انقلابی، پاک و پیرو ولایت سرمایه این استان هستند، از علم و دانشگاه باید استفاده کنیم تا توانمند شویم. دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به مردم است و باید در خدمت مردم باشد و از تمام ظرفیت‌های سیاسی علمی استان برای توسعه دانشگاه استفاده بهینه شود.

آیت الله حسینی: علم باید تحول ایجاد کند و این تحولات باید توسط دانشگاه ها صورت گیرد

آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی قریب به ۷۵۰ هزار نفر دارای ظرفیت بالای کشاورزی، صنعتی، معدن و گردشگری است، گفت: دانشگاه ها باید با روش‌های علمی پژوهشی سیستم های سنتی و قدیمی را حذف و به صورت علمی و به روز مشکلات را حل کنند. علم باید تحول ایجاد کند و این تحولات باید توسط دانشگاه ها صورت گیرد.

وی با اشاره به مسئولیت دانشگاه در زمینه‌های فرهنگی و علمی اظهار داشت: نقش دانشگاه در زمینه های فرهنگی باید بسیار روشن و جامع باشد و دغدغه های رهبری مد نظر قرار گیرد. تغییر مدیریت یک روند طبیعی در همه سازمان‌ها و ادارات است. در دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد هم اکنون شاهد تغییر مدیریت و جابجایی دو نیروی خدوم، ارزشی و انقلابی هستیم.

حجت السلام هاشمی پور مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه گفت: مسئولیت امانتی است که فرد متعهد می‌شود در جهت خدمت به مردم و اهداف الهی فعالیت کند. توانایی و صلاحیت مدیریت از مؤلفه‌های تعیین‌کننده است و توجه به این نکته نقشی اساسی دارد که از نگاه اسلام هر کس در میدان مدیریت وارد می‌شود، در قیامت مورد مؤاخذه الهی قرار می‌گیرد.

اکرامی خبر داد
ایجاد رشته های جدید متناسب با نیازهای بازار کار و راه اندازی شرکت های دانش بنیان

رحیم اکرامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج همچنین در ادامه این مراسم گفت: علم از منزلت خاصی برخوردار است، نخستین ارتباط خدا با پیامبر با تکیه بر خواندن آغاز شد، اعتبار دانشگاه به استاد و دانشجو است، به همین خاطر اگر قرار است جایگاه و شان دانشگاه ارتقا یابد، باید استادان، کارکنان و دانشجویان مورد تکریم قرار گیرند که نیروی محرکه دانشگاه هستند.

وی با تأکید بر مشورت با اساتید دانشگاه و نظرخواهی از آنان اظهار داشت: سعی می کنم مسائل دانشگاه را با مشارکت و مشورت اساتید فرهیخته و کارکنان دانشگاه به نحو احسن حل کنیم.

اکرامی ایجاد رشته های جدید متناسب با نیازهای بازار کار، ایجاد بانک اطلاعاتی متشکل از افراد بی بضاعت، راه اندازی شرکت های دانش بنیان، اجرای منویات مقام معظم رهبری و ... را از اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج برشمرد.

جانی پور رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج نیز در این مراسم گفت: در زمان مسئولیت اینجانب در دانشگاه نقش اصلی با کارکنان و اساتید بود و آنها زحمات فراوانی را متحمل شدند. در این دوران دانشگاه با معضلاتی همچون کاهش دانشجو و کاهش درآمد دانشگاه روبه‌رو بود که خوشبختانه با کمک دانشگاهیان کنترل شد. رشته های جدیدی در مقاطع کارشناسی ارشد و ی به مجموعه رشته های قبلی اضافه شد.

گفتنی است حیدری در بدو ورود به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با حضور در یادمان شهدای گمنام با آرمان های شهدای هشت سال دفاع مقدس بیعت کرد.

وی همچنین از ساختمان ها، زمین، مجتمع کشاورزی و دامپروری و سایت پردیس سراب تاوه بازدید کرد.

«هر دانشجو، یک مهارت» شعار و نگاه کلان دانشگاه آزاد اسلامی است

حیدری همچنین در دیدار با آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: انقلابی گری و اسلامی بودن و رعایت شئونات اسلامی و حفظ شعائر اسلامی از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است. این دانشگاه به دنبال تربیت دانشجو در تراز جمهوری اسلامی ایران، انقلاب و رهبری است. در دانشگاه آزاد اسلامی نگاه صرف آموزشی وجود ندارد و باید فرهنگ دینی و مسائل فرهنگی مورد نیاز جامعه را نیز به دانشجو آموزش دهیم.

وی با بیان اینکه «هر دانشجو، یک مهارت» شعار و نگاه کلان دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار داشت: ۴۰۰ واحد دانشگاهی و ۲۰ میلیون متر مربع فضای ساخته شده در کشور از سرمایه‌های عظیم دانشگاه آزاد اسلامی است که باید به نحو احسن از آنها استفاده و درآمدزایی شود و در جهت تعالی کشور اسلامی و جوانان این مرز و بوم به کار گرفته شود.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، تبدیل آموزشکده های فنی و حرفه ای سما به دانشکده های مهارت و کارآفرینی را از رویکردهای جدید دانشگاه در جهت تحقق شعار «هر دانشجو، یک مهارت» دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در حال تبدیل شدن به دانشگاه حل مسئله است. دانشگاه ها در هر شهر باید به سمت حل مسئله پیش بروند. باید ارتباط بین دانشگاه با صنعت، کشاورزی و کل جامعه برقرار شود.

وی افزود: در رویکرد جدید دانشگاه موضوعات و مشکلات مردم در هر شهر شناسایی شده و با کمک معاونت های علمی در دانشگاهها و منطبق با توان هر شهر کارگروه‌های دانش‌بنیان را تشکیل داده و به دنبال حل مسائل و مشکلات هر شهربا محوریت هسته های علمی و دانش بنیان دانشگاه ها هستیم. در رویکرد جدید برای هر دانشگاه یک مأموریت علمی جدید تعریف شده است.

حیدری خاطرنشان کرد: با طراحی سامانه جدید در دانشگاه ۴۰ هزار موضوع برای پایان نامه ها و فعالیت های علمی دانشجویان ارائه شده و آنها را به صورت علمی وارد عرصه حل مسئله و مشکل جامعه خواهیم کرد.

آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج نیز در این مراسم گفت: دانشگاه باید منویات مقام معظم رهبری را در عرصه های علمی، فرهنگی، پژوهشی و حل مشکلات جامعه به صورت علمی و عدم وابستگی به بیگانگان اجرایی کند.

همچنین روشنفکر نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در این مراسم گفت: حیدری در رفع مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی بسیار فعال هستند و مشکلات دانشگاه را در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی پیگیری می کنند و دغدغه فراوانی برای حل مشکلات دانشگاه دارند.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

نظر شما