شناسهٔ خبر: 47891258 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: قدس آنلاین | لینک خبر

فروشنده قرص‌های سقط جنین به دام افتاد

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی در خصوص خرید و فروش قرص‌های کمیاب سقط جنین در فضای مجازی و کشف بیش از ۵۰ عدد از این دارو، خبر داد.

صاحب‌خبر -

قدس آنلاین: سرهنگ داوود معظمی گودرزی، گفت: طی رصد و پایش مستمر فضای مجازی مشخص شد فرد یا افرادی در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش داروهای کمیاب سقط جنین می‌کنند.

وی بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ اقدامات خود را آغاز کردند و در تحقیقات اولیه متوجه شدند شخصی با ایجاد چندین صفحه اینستاگرامی با تبلیغات اغوا کننده اقدام به فروش داروهای کمیاب سقط جنین می‌کند.

وی افزود: افسران سایبری این پلیس با بررسی‌های همه جوانب پرونده و بهره‌گیری از روش‌های علمی و فنی موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند؛ با به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضائی، در نهایت مجرم در یکی از مناطق شرقی تهران دستگیر و بیش از ۵۰ قلم داروی سقط جنین که فاسد و تاریخ گذشته نیز بودند از محل اختفای وی کشف شد.

گودرزی اظهار داشت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار می‌کرد اما پس از مشاهده مستندات موجود در پرونده ضمن پذیرش بزه انتسابی به فروش این داروها اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: باید توجه داشت که خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن این اقدام، غالب این افراد نیز کلاهبردار هستند، بسیاری از این افراد اصلاً دارویی در اختیار ندارند و با یک جست و جوی ساده در فضای مجازی به اطلاعاتی دست پیدا می‌کنند و مدعی داشتن داروهای نادر هستند. شهروندان همچنین در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما