شناسهٔ خبر: 47891248 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

مدیرکل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد:

کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک در تخت خواب ارسالی به آلمان

مدیرکل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: با بررسی و کنترل محموله اثاثیه منزل برای ارسال به کشور آلمان، ۲۰ کیلوگرم تریاک که به صورت ماهرانه‌ای در جداره تخت‌خواب جاسازی شده بود، کشف شد.

صاحب‌خبر -
غلامرضا صفاری طاهری، اظهار داشت: پس از مشکوک شدن حراست یکی از شرکت‌های هواپیمایی، به بار اثاثیه منزل به مقصد آلمان، در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام (ره)، کارکنان مبارزه با مواد مخدر و مربیان سگ‌های موادیاب با تکنیک‌های فنی به موضوع ورود کردند.
وی افزود: این محموله که شامل لوازم تخت خواب، تاج تخت و کمد لباس بود توسط واحد ایکس ری و سگ‌های موادیاب گمرک بررسی شد و با هماهنگی با پلیس مبارزه با مواد مخدر بازگشایی شد.
صفاری طاهری گفت: پس از بازگشایی، ۲۰ کیلوگرم مواد مخدر با لفاف که در جداره محموله تخت، جاسازی شده بود کشف شد و طی صورتجلسه‌ای تحویل مقامات ذی صلاح برای اقدامات قانونی و بررسی‌های بیشتر قرار گرفت.
وی افزود: گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان بزرگترین مرز هوایی کشور، ضمن توجه ویژه به موضوع تکریم ارباب رجوع، مراجعان و مسافران، در قالب ارائه تسهیلات، اهتمام به انجام امور کنترلی به شکل نامحسوس و غیر مزاحم را در دستور کار خود قرار داده است.
مدیرکل گمرک فرودگاه امام تاکید کرد: در سال ۹۹ در زمینه کشف مواد مخدر، ۵۵ مورد کشفیات داشتیم که عمده آن در حوزه امانات پستی بود که شامل بذر شاهدانه، قرص روانگردان، تریاک و شیره تریاک، کتامین و شیشه بوده است و هشت مورد کشفیات جدید نیز در این زمینه در دو ماه گذشته، صورت گرفته است.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، طی سال ۱۳۹۹ بیش از چهار میلیون بازرسی انجام شده که در حوزه مقابله با قاچاق کالا تعداد ۹ هزار و ۴۲۹ پرونده تخلف به ارزش بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

نظر شما