شناسهٔ خبر: 47844571 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

ظهور و بروز اراده ملی؛

تغییر وضعیت با حضور پای صندوق‌های رای رخ می‌دهد

خرم‌آباد - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: تغییر وضعیت با حضور مردم پای صندوق‌های رای رخ می‌دهد بنابراین اقشار مختلف باید با هر سلیقه‌ای در انتخابات شرکت کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا سردار مرتضی کشکولی روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی یک نظام مردم‌سالار است که مردم در راس آن و صاحب انقلاب هستند چراکه آنان موجب پیروزی انقلاب شدند و با تمام قوا با فتنه گران مقابله کردند.

وی با بیان اینکه برخی از مردم گلایه هایی دارند ادامه داد: شرکت در انتخابات یک امر واجب است و مردم آزادانه هر فرد را در پای صندوق‌های رای انتخاب می‌کنند.

وی بیان کرد: شاید شرایط کرونایی در میزان مشارکت مردم اثرگذار باشد اما با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در صف‌های رای‌گیری می‌توان موجب کاهش انتقال ویروس کرونا شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز جمعه ۲۸ خرداد همزمان با سراسر کشور در لرستان آغاز شده است.

برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۹۶۴ نفر در لرستان واجد شرایط رای گیری هستند که ۳۳ هزار و ۸۲۵ نفر آنان رای اولی می‌باشند.

۴۵۳ شعبه اخذ رای الکترونیک برای انتخابات ۲۸ خرداد در چهار شهرستان استان دایر شده است، انتخابات امسال در ۱۱ شهرستان و یکهزار و ۵۱۶ روستای استان در حال برگزاری است و در ۱۹۸ روستا آمار افراد ثبت‌نامی به حد نصاب نرسید.

۳۴ شورای اسلامی شهر در لرستان وجود دارد که که ۱۸۱ عضو اصلی و ۱۰۳ عضو علی البدل دارند.

تعداد شعب اخذ رای در استان نیز با افزایش ۱۵ درصدی نسبت به دوره قبل به ۲ هزار و ۳۱ شعبه رسیده است و یکهزار و ۱۱۲ نفر برای شوراهای شهری و هفت هزار و ۸۲۶ نفر برای شوراهای روستایی رقابت دارند.

انتخابات ۲۸ خرداد در ۳۱ حوزه شهری و یکهزار و ۷۰۰ حوزه روستایی لرستان در حال برگزاری است و ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی نیز با ۲۴ شعبه بر روند برگزاری این رویداد سیاسی در استان نظارت دارد.

نظر شما