شناسهٔ خبر: 47843831 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

ظریف با جوزف بورل و وزیر خارجه ونزوئلا دیدار کرد

وزیر امور خارجه کشورمان که در آنتالیا حضور دارد با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه ونزوئلا دیدار کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد جواد ظریف» با «خورخه آرئاسا» همتای ونزوئلایی خود در حاشیه مجمع دیپلماسی آنتالیا دیدار کرد. 

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ملاقات با خورخه ارئاسا، وزیر خارجه ونزوئلا، به بررسی آخرین وضعیت روابط دوجانبه و موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دوطرف پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن یادآوری کارشکنی های غیرقانونی امریکا در اجرای توافقات برجام به تشریح آخرین وضعیت مذاکرات جمهوری اسلامی ایران در وین پرداخت.

خورخه ارئاسا نیز در این ملاقات به تحریم های آمریکا علیه این کشور و ایجاد مشکل در مسیر تامین واکسن ضد کرونا اشاره کرده و صمن تقدیر از همراهی کشورمان با دولت و ملت ونزوئلا،  کمک رسانی جمهوری اسلامی ایران در روزهای سخت و اعزام نفتکش ایرانی به این کشور  را بعنوان جشن مردمی ونزوئلا و روزی فراموش نشدنی دانست.

در ادامه این ملاقات، طرفین در خصوص آخرین وضعیت عراق، افغانستان و کشورهای آمریکای لاتین به رایزنی و تبادل نظر پرداختند.

دیدار ظریف و بورل

وزیر امور خارجه قبل از دیدار با خورخه آرئاسا با «جوزپ بورل» نماینده عالی اتحادیه اروپایی در امور سیاست خارجی و امنیتی دیدار کرده بود.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا، صبح امروز با جوزف بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و به تبادل نظر پرداخت.

در این دیدار ظریف ضمن مرور آخرین وضعیت مذاکرات جمهوری اسلامی ایران در وین بر رویکرد کشورمان در خصوص لزوم رفع تحریم های آمریکا و عدم امکان مذاکره مجدد در مورد برجام تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تجریه تلخ مردم ایران در مورد عهدشکنی آمریکا در زمان ترامپ، ابراز امیدواری کرد تا مذاکرات در حال انجام در وین، نتیجه بخش باشد.

ظریف در ادامه به تشریح وضعیت جاری در افغانستان پرداخته و وجود اختلاف در بین دولت و جریان های سیاسی دیگر را یکی از مشکلات جدی در برخورد با ناامن سازی افغانستان دانست.

جوزف بورل نیز در این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به نتیجه بخش بودن مذاکرات وین، به مرور آخرین وضعیت خاورمیانه ، افغانستان و آمریکای لاتین پرداخت.

ظریف روز گذشته به منظور شرکت در اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا، به ترکیه رفت.


انتهای پیام/

نظر شما