شناسهٔ خبر: 47843751 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

ظهور و بروز اراده ملی؛

رییس دادگستری تیران و کرون: نگاه‌ دنیا به انتخابات ایران است

اصفهان-ایرنا - رییس دادگستری تیران و کرون در غرب استان اصفهان گفت: نگاه‌های بین المللی دوست و دشمن نظام متوجه انتخابات ایران است و بر تصمیمات آنان اثر می‌گذارد.

صاحب‌خبر -

سجاد پناهی روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام متفاوت در جهان و اثرگذاری بر کشورهای دنیا، نگاه مردم و سیاستمداران خارجی را متوجه خود کرده است.

به گفته وی، جوامع استقلال طلب و جبهه مقاومت حرکت آزادی خواه و مشارکت سیاسی ایران را رصد می‌کنند و اینگونه اتفاقات در پیروزی آنان و الگوبرداری در مبارزه با دشمنان نقش دارد.

 رییس دادگستری تیران و کرون با بیان اینکه حضور در انتخابات از نظر شرعی و مادی مورد اهمیت است، تصریح‌کرد: تحول در زندگی دنیایی و دست‌یابی به اهداف اقتصادی نیز متوجه همین مشارکت و حضور حداکثری است.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای کاهش مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری افزود : اگر این برنامه‌ریزی دشمن به نتیجه برسد آنگاه بر روابط بین المللی و دفاع از حقوق ملی تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

پناهی یادآورشد: مشارکت بالای سیاسی ملت ایران، تیم سیاست خارجه کشور را برای پیگیری امور در جوامع بین المللی تقویت و به پشتوانه مردم منافع ملی را پیگیری خواهند کرد.

رییس حوزه قضایی تیران با اعتقاد بر اینکه کشور در عرصه‌های نظامی قدرت پیدا کرده  است که دشمن جرات حمله ندارد، تصریح‌کرد: تقویب جبهه نرم که مشارکت انتخاباتی مصداقی از آن است، دشمن را برای اهداف شوم و دست یابی به منافع ملی ناامید می‌کند.

شمار واجدان شرایط رای دادن در استان اصفهان در انتخابات پیشِ‌رو سه میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۱۴ نفر است که یک میلیون و ۱۳۰ هزار و ۵۲۶ نفر از این رقم مربوط به شهرستان اصفهان است.

تیران و کرون با ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد که از بیش از ۵۰ درصد جمعیت این شهرستان واجد شرایط رای دادن هستند.

نظر شما