شناسهٔ خبر: 47843121 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

ظهور و بروز اراده ملی؛

گله دارم اما بخاطر نظام رای می‌دهم

تربت‌حیدریه- ایرنا- جمعی از جوانان تربت‌حیدریه که در بین آنها رای‌اولی نیز به چشم می‌خورد، در حالی که کاغذی با عبارت "گلایه داریم، ولی رای می‌دهم" در دستشان بود، رای خود را در انتخابات امروز ۲۸ خرداد به صندوق ریختند تا پایبندی خویش را به نظام جمهوری اسلامی ایران اثبات کنند.

صاحب‌خبر -

آنها در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند که با وجود گلایه از برخی عملکردهای مسوولان کشور، در انتخابات مشارکت کرده و رای دادند تا از سوءاستفاده دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران جلوگیری کرده و تبلیغات دروغ آنها مبنی بر بی‌اعتمادی مردم را بطور عملی تکذیب و انکار نمایند.

یکی از جوانان رای‌اولی‌ گفت: حس خوبی به عنوان یک رای‌اولی پس از مشارکت در انتخابات دارم و امیدوارم رای من تاثیر مثبت و سازنده‌ای در آینده کشور داشته‌ باشد.
حسین خالقی‌نیا افزود: البته از رفتار بسیاری مسوولان نیز گلایه‌ دارم اما در عین حال پای صندوق رای آمده‌ام تا به دشمنان و بیگانگان بگویم برای اثبات اعتماد خود به نظام حاکم بر کشورم، تنها گام‌ نخستین را برداشته‌ام و هنوز راه زیادی در پیش رو دارم. 
دیگر جوان تربتی گفت: می‌خواهم پیامی به روح بلند شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی بدهم و آن این است که "ما به تو یک جان بدهکاریم و یک انگشت اشاره برای رای دادن  که چیز مهمی نیست" و حتما این دین خود را به آن شهید والامقام ادا می‌کنیم. 
فاطمه خجسته افزود: احساس می‌کنم با مشارکت سیاسی و انتخاباتی امروز خود، راه شهید حاج قاسم سلیمانی را دارم ادامه می‌دهم. 

دیگر شهروند جوان تربت‌حیدریه‌ای نیز به خبرنگار ایرنا گفت: دانش‌آموخته دانشگاهی اما بیکار هستم که در اکثر اداره‌ها و نهادهای شهرستان فرم استخدام پر کرده یا در آزمون‌های  استخدامی آنها شرکت کرده‌ام ولی هنوز باید پدرم مخارجم را تامین کند. 
علی صادقی افزود: از رییس جمهوری منتخب انتظار دارم ابتدا با اقدامی ضربتی، به وضعیت اشتغال جوانان رسیدگی کند. 
جوان دیگری هم گفت: هر چند شورای اسلامی شهر قادر به کار موثری در ایجاد اشتغال نیست ولی حداقل می‌تواند در انتخاب پیمانکار برای عقد قرارداد با شهرداری، از توان جوانان متخصص همین خطه استفاده کند. 
نجمه قدوسی افزود: حوزه فرهنگی و عمرانی دو مولفه مهم برای توسعه و تحول شهر هستند که برای برطرف کردن کمبودهای آنها، استفاده از جوانان متخصصی بومی غیرممکن نیست.
۵۴ هزار و ۱۹۴ نفر از جمعیت ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه را قشر جوان تشکیل می‌دهند که برابر با سه درصد جمعیت جوان در خراسان رضوی و نشاندن تربت‌حیدریه در جایگاه پنجمین شهرستان جوان این استان است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور در ۲۰۵ شعبه مناطق شهری و روستایی شهرستان تربت‌حیدریه در حال برگزاری است.

مرکز این شهرستان در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد. 

نظر شما