شناسهٔ خبر: 47842322 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

ظهور و بروز اراده ملی؛

امام جمعه مشهد و تولیت آستان قدس رضوی آرای خود را به صندوق انداختند

مشهد- ایرنا- آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی آرای خود را به صندوق انداختند.

صاحب‌خبر -

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی روز جمعه با حضور در پای صندوق اخذ رای مستقر در مسجد بناهای شهر مشهد پس از انداختن رای خود به صندوق در جمع خبرنگاران گفت: مردم به عنوان مسلمان متدین، مکلف هستند هم برای ادای وظیفه شرعی و هم برای تو دهنی زدن به دشمنان اسلام و نظام در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: امیدوارم خداوند این عبادت را در دهه کرامت از مردم قبول کند و این مشارکت سیاسی مورد توجه حضرت امام هشتم (ع) قرار بگیرد.
آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: مردم باید در انتخابات شورای شهر نیز افرادی را که متدین و باتقوا باشند و مدیریت شهری داشته باشند انتخاب کنند.

حجت الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی نیز امروز ۲۸ خرداد ماه در جریان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین دوره انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور در شعبه اخذ رای حرم مطهر رضوی  رای خود را به صندوق انداخت.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا،  دومین دوره انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری امروز جمعه در پنج هزار و ۷۳ شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی در حال برگزاری است.
در مجموع  ۱۷ هزار و ۸۶۰ نامزد در خراسان رضوی برای کسب هشت هزار و ۷۳۷ کرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا به رقابت می پردازند و سه نامزد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز در حال رقابت برای تعیین یک نماینده باقیمانده این استان در این مجلس هستند.
خراسان رضوی ۶.۸ میلیون نفر جمعیت دارد که ۴.۶ میلیون نفر آنان واجد شرایط شرکت در این انتخابات هستند.

نظر شما