شناسهٔ خبر: 47821432 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی:

تعداد افراد بستری به بیماری کووید ۱۹ در یزد به ۳۲۴ نفر رسید

یزد- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: هم‌اکنون ۳۲۴ فرد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان‌ های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۰ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی این دانشگاه، ابراهیم سلمانی افزود: از ۵۶۰ نمونه گرفته شده از افراد مشکوک به کرونا در شبانه‌روز گذشته، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۹۰ فرد جدید مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در مناطق مختلف  استان شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد، ۲۴ نفر به دلیل پیشرفت بیماری در بیمارستان‌های استان بستری شدند و ۱۶۶ نفر هم  نیاز به بستری نداشتند و در منزل دوره نقاهت خود را طی می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد کرد: در شبانه‌روز گذشته چهار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان جان خود را از دست دادند.

سلمانی ادامه داد: شهرستان‌های اشکذر، اردکان، بافق و بهاباد( با حدود ۲۲۰ هزار نفر جمعیت) در وضعیت زرد کرونایی و  ۶ شهرستان‌ دیگر ( یزد، تفت، خاتم، مهریز، میبد و ابرکوه  با حدود یک میلیون و نفر  جمعیت )  در وضعیت نارنجی قرار دارد.

یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر  جمعیت ۱۰ شهرستان دارد،  با توجه به اظهارات سخنگوی دانشگاه یادشده روند سرعت انتشار ویروس کرونا که عامل بیماری کووید ۱۹ است، در استان  رو به افزایش است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم  بیماری کووید ۱۹ است  و بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلستان و آفریقا و هند که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدی را در جهان به وجود آورده است.

نظر شما