شناسهٔ خبر: 47821130 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: تقریب | لینک خبر

تولید واکسن "پاستور کووک" تا پایان تابستان به سه میلیون دوز می رسد

مدیر پروژه فاز سوم تست بالینی واکسن کرونای مشترک ایران و کوبا گفت: هدفگذاری شده که تولید واکسن "پاستورکووک" تا پایان تابستان امسال به حدود سه میلیون دوز برسد و از مهر ۱۴۰۰ با افزایش ظرفیت، تولید ۲ تا سه برابر شود.‌

صاحب‌خبر - به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، «احسان مصطفوی» اظهار داشت: همزمان با کارآزمایی بالینی، بسترهای لازم برای تولید واکسن مشترک ایران و کوبا با نام تجاری " پاستور کووک" در انستیتو پاستور فراهم شده بود با این اقدام، بخشی از نیازهای کشور به واکسن کرونا در این مجموعه تامین خواهد شد.
 
وی اظهار امیدواری کرد که تولید کنندگان داخلی باهم بتوانند بخشی از نیاز کشور در حوزه واکسن کرونا را برطرف کنند.
 
بیش از ۲۱ هزار داوطلب دوز دوم واکسن پاستور کووک را دریافت کردند
 
مصطفوی با اشاره به اینکه ۲۴ هزار داوطلب در ۸ شهر وارد وارد طرح مطالعاتی این واکسن شدند، گفت: تا امروز ( ۲۶ خرداد ماه ) بیش از ۲۱ هزار داوطلب، دوز دوم این واکسن را دریافت کردند.
 
وی افزود: تزریق دوز دوم واکسن پاستوکووک از چهارم خرداد در شهر اصفهان آغاز شد و سپس درهشت شهر دیگر ادامه یافت و پیش بینی می شود تا آخر خرداد ماه همه داوطلبان دوز دوم خود را دریافت کنند.
 
مدیر پروژه فاز سوم تست بالینی واکسن کرونای مشترک ایران و کوبا به تزریق دوز یادآور به تعدادی از داوطلبان فاز سوم اشاره کرد، گفت: دوز یادآور در قالب فاز سوم کارآزمایی بالینی پس از انجام دوزهای اول و دوم واکسن، به ۶ هزار داوطلب در شهرهای زنجان و یزد تزریق خواهد شد.
 
کارآزمایی بالینی مرحله سوم واکسن کرونا «کنژوگه» محصول مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران ششم اردیبهشت سال جاری با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اصفهان آغاز شد.
 
۲۴ هزار داوطلب در شهرهای اصفهان، بابل، بندرعباس، زنجان، ساری، کرمان، همدان و یزد به ترتیب وارد این طرح مطالعاتی شدند و دوز اول واکسن خود را دریافت کردند و روند تزریق واکسن به صورت مطلوب در حال انجام است.
 
انتهای پیام/
 
 

نظر شما