شناسهٔ خبر: 47820971 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

بحرین: با کابینه جدید تل‌آویو درباره توافق سازش در تماس هستیم

وزیر خارجه بحرین می‌گوید دولت منامه با کابینه جدید رژیم صهیونیستی در تماس است تا سیاست‌های آن درخصوص سازش فلسطینی‌ها و اجرای راهکار دو دولتی را بداند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، علی‌رغم تاکید فلسطینی‌ها بر مقاومت تا زمان پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی، اما دولت بحرین که اخیراََ با تل‌آویو توافق سازش امضا کرد، به‌دنبال مجبور کردن آنها برای پذیرش سازش با صهیونیست‌هاست.

«عبداللطیف الزیانی» وزیر امور خارجه بحرین بامداد پنجشنبه گفت منامه با کابینه جدید رژیم صهیونیستی در تماس و ارتباط است تا سیاست‌های آن درخصوص سازش و پایان مناقشات با فلسطینی‌ها از طریق راهکار دو دولتی را بداند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای توضیح داد:‌«ارتباطات [با اسرائیل] از رویکرد پادشاهی [بحرین] مبنی بر تفاهم، گفت‌وگو و همکاری اقوام و دولت‌ها نشأت گرفته است».

روز دوشنبه نیز «سلمان بن حمد آل‌خلیفه» ولی عهد بحرین تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی را به «نفتالی‌بنت» نخست وزیر و «یائیر لاپید»  وزیر خارجه این رژیم تبریک گفته بود.

بحرین و رژیم صهیونیستی در تاریخ ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰ (۲۵ شهریور) با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور پیشین آمریکا به طور رسمی در کاخ سفید توافق عادی‌سازی روابط امضاء کردند و به دنبال این اقدام، در زمینه‌های مختلفی توافق همکاری امضاء کردند.

یک ماه پیش نیز خبرگزاری رسمی بحرین گزارش داد که «یوسی کوهن» رئیس وقت دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) وارد این کشور شده و با مقامات امنیتی بحرین دیدار کرده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

نظر شما