شناسهٔ خبر: 47820717 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری:

شرکت گسترده در انتخابات یک وظیفه دینی و ملی است

خرم‌آباد- نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شرکت در انتخابات یک وظیفه دینی، قرآنی و ملی است گفت: اقتدار کشور و تشکیل دولتی مردمی و قوی در گرو پشتوانه مردم است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله هاشم نیازی به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا پیامی را صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

«إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم» (سوره رعد / ۱۱)

«خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند!»

عوامل فلاح و سعادت و رستگاری و پیشرفت و رفاه و آبادانی و نیز عوامل مؤثر در انحراف و سختی و پس رفت هر قوم و ملتی، بر اساس اراده و تصمیم و نوع انتخاب آن ملت رقم می‌خورد.

بنابراین شرکت گسترده و حضور جدی مردم در پای صندوق‌های رأی و انتخاب افرادی صالح و متقی و عالم و متخصص و شجاع و جسور و انقلابی و خوش سابقه و خوشنام و ضد فساد و به طور خلاصه رأی دادن به افراد اصلح برای ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، وظیفه دینی و قرآنی و ملی است، زیرا سرنوشت ملت و مملکت برای حداقل چهار سال آینده، در امور کلان بین المللی و منطقه‌ای و استانی گرفته تا حتی رفع مشکلات کوچه پس کوچه‌های شهرها و روستاها، همگی وابسته است به حضور گسترده و نوع انتخاب شما مردم عزیز و آگاه، در انتخابات ۲۸ خرداد.

بر همین اساس است که رهبر فرزانه انقلاب و مراجع معظم تقلید و علمای اعلام و همه‌ی دلسوزان نظام و مردم، همگی حضور در انتخابات را فریضه‌ای دینی و وظیفه ملی برای تک‌تک آحاد مردم می‌دانند.

در پایان بار دیگر از عموم امت حزب‌الله و به خصوص مردم شریف و ولایت مدار لرستان متواضعانه می‌خواهم تا با حضور پر شور در انتخابات سرنوشت ساز پیش رو شرکت نمایند و توجه داشته باشند که اقتدار کشور و تشکیل دولتی مردمی و قوی در گرو پشتوانه مردم است.

همانگونه که امام راحل در نطق تاریخی اش اعلام فرمودند که همه اقتدار و عظمت از پشتیبانی شما مردم عزیز است. امامی که با یک امضای او و یک پیام او معادله‌های سیاسی منطقه و جهان بهم می‌خورد اما در همان نطق تاریخی اش فرمودند که همه اقتدار و عظمت از پشتیبانی شما مردم عزیز است.

امیدوارم در روز جمعه بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۰ یک بار دیگر با حضور بر صندوق‌های رأی و انتخابی اصلح دین خود را در قبال اسلام و نظام ادا نمائیم.

«ذٰلِکَ بِأَنَّ اللَّهَ لَم یَکُ مُغَیِّرًا نِعمَةً أَنعَمَها عَلیٰ قَومٍ حَتّیٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم» (انفال /۵۳) «این، بخاطر آن است که خداوند، هیچ نعمتی را که به گروهی داده، تغییر نمی‌دهد؛ جز آنکه آنها خودشان را تغییر دهند»

نظر شما