شناسهٔ خبر: 47820211 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

بایدن:

برنامه‌هایم علیه روسیه نیست

رئیس‌جمهور ایالات متحده پس از دیدار با «ولادیمیر پوتین» همتای روس مدعی شد که «برنامه کار دولت وی پرداختن به دغدغه‌های مردم آمریکاست و نه الزاماً علیه روسیه و سایر کشورهای جهان».

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده پس از دیدار مهم و خبرساز خود با «ولادیمیر پوتین» همتای روس که حدود سه ساعت و نیم به طول انجامید مدعی شد که «برنامه کار دولت وی پرداختن به دغدغه‌های مردم آمریکاست و نه الزاماً علیه روسیه و سایر کشورهای جهان».

وی با تأکید بر اینکه تمرکز دولت او بر مبارزه با بیماری کووید -۱۹ و بازسازی اقتصاد ایالات متحده و همچنین تقویت روابط با متحدان واشنگتن است، اظهار داشت: «من به رئیس جمهور پوتین گفتم که دستورکار [دولت] من علیه روسیه یا هیچ کشور دیگری نیست، بلکه برای مردم آمریکاست».

وی با ادعای اینکه دفاع از ارزش‌های دموکراتیک، حمایت از آزادی‌های همگانی و بنیادین برای تمام زنان و مردان راه و روش تمام رؤسای جمهور آمریکا بوده است، مدعی شد که «[گزینه] حقوق بشر همواره بر روی میز خواهد بود. این بحث نه تنها زمانی مطرح می‌شود که روسیه حقوق بشر را نقض می‌کند، بلکه درباره این است که ما چه کسی هستیم. من نمی‌توانم رئیس جمهور آمریکا باشم اما در مورد نقض حقوق بشر صحبت نکنم».

انتهای پیام/

نظر شما