شناسهٔ خبر: 47758430 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

چطور در فصل گرما خنک شویم؟

سعی کنید در فصل گرما آب بیشتری بنوشید تا دمای بدن‌تان تنظیم شود.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان - سلام زندگی نوشت: همان‌طور که می‌دانید در سنین نوجوانی به‌دلیل تغییرات در هورمون‌ها، میزان تعریق بیشتر هم می‌شود، اما برای خنک شدن در فصل تابستان چه کار‌هایی می‌توان انجام داد؟

آب بنوشید

با عرق کردن، آب بدن‌تان را از دست می‌دهید و درنتیجه کاهش آب ممکن است دچار خشکی پوست و گرمازدگی شوید. سعی کنید در فصل گرما آب بیشتری بنوشید تا دمای بدن‌تان تنظیم شود. می‌توانید تخم شربتی یا تکه‌های میوه را در آب بریزید و با این کار مدت زمان بیشتری آب را در بدن خود نگه دارید.

در فصل گرما از خوردن غذا‌های شامل ادویه‌ها مثل دارچین، فلفل، پودر سیر و زنجبیل که باعث بالا رفتن دمای بدن می‌شوند پرهیز و غذا‌های ساده، بخارپز و آب‌پز را جایگزین سرخ‌کردنی‌ها کنید

دوش بگیرید

دوش گرفتن غیر از تمیزی، کمک می‌کند دمای بدن‌تان پایین بیاید. سعی کنید در طول روز حتما با آب ولرم یا خنک دوش بگیرید و دمای بدن خود را تنظیم کنید. البته یادتان باشد مدت‌زمان کوتاهی در حمام بمانید و خیلی از شامپو و صابون استفاده نکنید که در مصرف آب زیاده‌روی نشود.

مصرف ادویه را کاهش دهید

ادویه‌هایی مثل دارچین، فلفل، پودر سیر و زنجبیل باعث بالا رفتن دمای بدن می‌شود، پس در فصل گرما از خوردن غذا‌هایی شامل این ادویه‌ها پرهیز و غذا‌های ساده، بخارپز و آب‌پز را جایگزین سرخ‌کردنی‌ها کنید و در نهایت مطلب امروز صفحه سلامت درباره پیشگیری از گرمازدگی را بخوانید.

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

برچسب‌ها:

نظر شما