شناسهٔ خبر: 47716854 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: مرکز رسیدگی به امور مساجد | لینک خبر

9 مسجد اهل سنت در استان تهران

دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر | پایگاه تخصصی مسجد

دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

صاحب‌خبر -
 
 
Fast traslate
 
Icon translate
 
 
 
Fast traslate
 
Icon translate
 
به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، «یکی از درخواست‌هایی که جامعه اهل سنت از مسؤولان مربوطه دارند ساخت مسجد یا نمازخانه‌ای برای ادای فرایض دینی در شهر تهران است. جمعیتی در شهر تهران ساکن هستند که از مسجدی برای برگزاری نماز و امورات دینی خود برخوردار نیستند. این در حالی است که برای دیگر اقلیت‌ها عبادت‌گاهی برای اجرای مناسک دینی وجود دارد و مجبور نیستند که مسافت‌های طولانی را برای اقامه نماز طی کنند.

بنابراین درخواست ما این است که با توجه به وحدت بین مسلمین مسجدی در تهران برای اهل سنت ایجاد شود.»

این تقاضا در حالی مطرح می‌شود که اهل سنت در تهران و اطراف آن، صاحب ۹ مسجد اختصاصی هستند؛ هرچند آنان در گستره کشور شیعی ایران، ۱۷ هزار مسجد را به خود اختصاص داده‌اند که این تعداد تا مرداد سال ۹۴ یعنی حدود ۶ سال قبل، تقریبا ۱۵ هزار باب بوده و هر سال، بیش از ۲ درصد بر تعداد این مساجد افزوده شده است.

البته، تمرکز فعالیت مساجد اهل سنت در کشور بیش‌تر در استان‌های مرزی هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان‌ها، گلستان، آذربایجان غربی، کرستان، کرمانشاه و خوزستان بوده، اما این به آن معنا نیست که برادران اهل تسنن ما در پایتخت، صاحب مسجدی نباشند.

با یک جست‌وجوی ساده متوجه می‌شویم که نشانی این ۹ مسجد در تهران و اطراف پایتخت عبارتند از: ١ـ مسجد صادقیه، واقع در فلکه‌ دوم صادقیه ٢ـ مسجد تهران ‌پارس، واقع در خیابان دلاوران ٣ـ مسجد شهر قدس، واقع در کیلومتر ٢٠ جاده‌ی قدیم ۴ـ مسجد خلیج فارس، واقع در بزرگراه فتح ۵ـ مسجد النبی، واقع در شهرک دانش ۶ـ مسجد هفت‌جوب، واقع در جاده‌ی ملارد ٧ـ مسجد وحیدیه، واقع در شهریار ٨ـ مسجد نسیم‌ شهر، واقع در اکبرآباد ٩ـ مسجد رضی‌آباد، واقع در سه ‌راه شهریار.

این تقاضا در حالی مطرح می‌شود که مسجد در تمام جهان اسلام، خانه عبادت مسلمین اعم از شیعه و سنی است و پیروان این دو مذهب اسلامی در سراسر جهان در کنار هم به پرستش خدای متعال مشغول‌اند.

نظر شما