شناسهٔ خبر: 47716656 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

آخرین دست‌وپازدن‌های نتانیاهو برای جلوگیری از تشکیل کابینه ائتلافی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مانع‌تراشی‌های خود برای عدم تشکیل کابینه ائتلافی «بنت ـ لاپید»، به وزیر جنگ اسرائیل پیشنهاد به‌عهده گرفتن سمت نخست‌وزیری را داده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «بنیامین نتانیاهو» که دوره نخست‌وزیری او رو به پایان است، به‌منظور شکست تشکیل کابینه ائتلاف نفتالی بنت و یائیر لاپید به «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پیشنهاد اغواکننده‌ای داده است.

یکی از خبرنگاران کانال 12 تلویزیون اسرائیل دیشب با ارائه گزارشی در این باره گفت که بنی گانتس پیشنهاد مکرر نتانیاهو مبنی بر عدم مشارکتش در کابینه ائتلافی بنت ـ لاپید را رد کرد.

وی در ادامه گزارش خود افزود: یکی از پیشنهادات این است که نتانیاهو صبح روز جمعه از سمتش استعفا دهد تا بنی گانتس به‌مدت سه سال نخست وزیر چرخشی اسرائیل شود.

از سوی دیگر رئیس کنست (پارلمان اسرائیل) اعلام کرد که رأی‌گیری بر سر کابینه لاپید راس ساعت چهار روز یکشنبه آینده صورت خواهد گرفت و انتظار می‌رود که کابینه جدید تعداد آرای کافی اعضای کنست را به دست آورد.

پیشتر هم حزب لیکود به‌رهبری نتانیاهو سعی داشت به اعضای حزب یمینا جهت به شکست کشاندن تلاش‌های یائیر لاپید و نفتالی بنت برای تشکیل کابینه جدید پیشنهاد بدهد.

یائیر لاپید اخیراً با دستیابی به موافقت اکثریت در کنست، توانست کابینه ائتلافی جدیدی را تشکیل دهد و حمایت حداکثری برای تشکیل کابینه ائتلافی و در نتیجه حذف نتانیاهو از دایره قدرت پس از 12 سال را کسب کند.

انتهای پیام/+

نظر شما