شناسهٔ خبر: 47704054 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

تقوی در گفت‌وگو با آنا:

عراق در انجام بازی تأخیری تبحر دارد/ اشتباهات ترکیب اولیه دیدار با بحرین تکرار نشود

کارشناس فوتبال گفت: عراق برخلاف بحرین به دنبال برتری مقابل ایران نیست و با انجام بازی بسته و تأخیری و دل بستن به ضد حملات به فکر کسب نتیجه است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، تیم ملی فوتبال ایران برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین نیاز به کسب پیروزی در دو دیدار باقی مانده مقابل کامبوج و عراق دارد. البته که برتری مقابل بحرین انگیزه شاگردان دراگان اسکوچیچ را برای صعود از مرحله مقدماتی مضاعف کرده است.

مجتبی تقوی در مورد عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در دو دیدار اخیر انتخابی جام جهانی به خبرنگار ورزش آنا اظهار کرد: دیدار با بحرین حالت ویژه‌ای داشت چون از لحاظ نتیجه به پیروزی نیاز داشتیم. در تاریخ فوتبال ملی‌مان موفق به شکست این تیم در خانه‌اش نشده بودیم و البته که کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم ملی کشورمان ظلم کرده بود و میزبانی را به بحرینی داده بود که کیفیت ورزشگاه‌های این کشور از ایران ضعیف‌تر بود. متأسفانه نگاه AFC برخلاف کنفدراسیون‌های دیگر قاره‌های جهان کاملاً در راستای حمایت از چند کشور خاص است که سنخیتی با فوتبال مدرن امروز ندارد.

وی ادامه داد: از نگاه فنی باید گفت ایران پس از آنکه مقابل هنگ‌کنگ بازی با کیفیتی ارائه نداد، در دیدار با بحرین هم شروع خوبی نداشت و سرمربی تیم ملی در ترکیب ابتدایی خود دچار اشتباهاتی شده بود. میلاد محمدی در دفاع چپ در شرایطی به بازی گرفته شد که از لحاظ هجومی بازیکن تأثیرگذاری نیست و احسان حاج صفی نیز در پست هافبک دفاعی پویایی گذشته را ندارد.

کارشناس فوتبال افزود: تعویض سامان قدوس در بین دو نیمه سرنوشت مسابقه را تغییر داد. او از قدرت بالایی در حمل توپ و دادن پاس‌های هوشمندانه برخوردار است و توانست جریان مسابقه را کاملاً تغییر دهد. تیم ملی نیاز به بازیکنی داشت که بتواند در انتقال توپ از دفاع به حمله کارایی فراوانی داشته باشد و قدوس مشخصات لازم برای این حرکت تاکتیکی را داشت. به صورت کلی تیم ملی به واسطه بازیکنان خوبی که در اختیار دارد، می‌توانست در نیمه نخست نیز دروازه بحرین را باز کند و قطعاً کادر فنی تجربه کافی از دیدار با بحرین به دست آورد.

وی در مورد دیدارهای بعدی تیم ملی مقابل کامبوج و عراق بیان کرد: در دیدار با کامبوج بدون شک سرمربی تیم ملی می‌تواند به بازیکنانی میدان دهد که در دو بازی قبلی کمتر فرصت داشتند به میدان بروند. آنها انگیزه زیادی دارند تا خودشان را اثبات کنند و شکست کامبوج دور از دسترس نیست. این بازی کمک می‌کند تا بازیکنانی که در دیدار با بحرین فشار زیادی متحمل شده‌اند استراحت کافی را برای دیدار با عراق داشته باشند.

تقوی یادآور شد: بدون تردید دیدار با عراق دشوارتر از مسابقه با بحرین است. این تیم کیفیت بهتری نسبت به بحرین دارد و برخلاف میزبان دیدارهای دور برگشت نیاز به پیروزی مقابل ایران ندارد و با تساوی هم صدرنشین باقی می‌ماند. بنابراین با انجام بازی بسته و دل بستن به ضد حملات تلاش می‌کند تا به پیروزی دست یابد. فراموش نکنیم عراق هم تیمی است که در انجام بازی تأخیری تبحر زیادی دارد و با توجه به اینکه کیفیت خوبی در این تیم دیده می‌شود، شکست چنین حریفی که در ضد حملات خطرناک است، آسان نیست. به نظرم باید نگاه تهاجمی‌تری داشته باشیم و در خلق موقعیت و استفاده از فرصت‌های گلزنی بهتر عمل کنیم تا با پیروزی مسیر صعود به مرحله انتخابی جام جهانی قطعی شود.

انتهای پیام/۴۰۴۸/

نظر شما