شناسهٔ خبر: 47703949 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آران | لینک خبر

اماکن دینی در جمهوری آذربایجان بازگشایی شد

بر اساس تصمیم ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با همه‌گیری «ویروس کرونا»، در قالب کاهش برخی محدودیت‌های قرنطینه‌ای، مساجد و دیگر اماکن دینی در سراسر این کشور بازگشایی شد

صاحب‌خبر -

آران نیوز، بنا به تصمیم هیات دولت جمهوری آذربایجان، شمار حاضران در مساجد و دیگر اماکن دینی همزمان نباید بیش از ۵۰ نفر باشد .
این  در حالی است که فقط افراد دارای «پاسپورت کووید» (گذرنامه واکسن کووید) می‌توانند در اماکن دینی حضور یابند و باید همچنین از ماسک استفاده کنند .
تصمیم ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان درباره حضور فقط افراد دارای پاسپورت کووید در مساجد و دیگر اماکن دینی و نیز گزارش‌هایی مبنی بر این که کودکان تا سن ۱۴ سال نمی‌توانند در این اماکن حضور یابند، موجب دغدغه‌هایی در میان قشر متدین جامعه این کشور شده است .
در یک ماه اخیر موارد ابتلای روزانه به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان به طور قابل توجهی کاهش یافته است و بر اساس گزارش ستاد عملیاتی هیات دولت این کشور در ۲۴ روز اخیر فقط ۶۸ مورد ابتلای به این ویروس به ثبت رسیده است .
به گزارش منابع رسمی تاکنون در مجموع ۳۳۴ هزار و ۹۱۷ نفر در جمهوری آذربایجان با جمعیت بیش از ۱۰  میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا و ۳۲۷ هزار و  ۶۲۶ نفر از آنها درمان شده و چهار هزار و ۹۴۸ نفر نیز جان خود را از دست دادند .
در قالب رفع برخی محدودیت‌های قرنطینه‌ای همچنین استفاده شهروندان از ماسک در فضای باز لغو شده و مراکز تجاری بزرگ فعالیت خود را در جمهوری آذربایجان از سر گرفتند 

نظر شما