شناسهٔ خبر: 47187974 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

منتظری در بازدید از ستاد انتخابات کشور:

تعیین شرایط کاندیداتوری بر عهده شورای نگهبان است

دادستان کل کشور گفت: از نظر قانون‌اساسی تعیین شرایطی که یک فرد که قصد کاندیداتوری دارد، بر عهده شورای نگهبان است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست داخلی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور، گفت:‌ روند ثبت نام تاکنون خوب بوده است امیدواریم تا پایان ثبت نام افرادی که شایستگی و لیاقت تصدی این سمت را دارند، حضور یابند. ان‌شاالله مردم نیز با حضور حداکثری بتوانند یک منتخب لایق را انتخاب کنند.

وی اظهار کرد : امیدواریم با انجام شیوه‌نامه‌های بهداشتی مردم در انتخابات حضور پرشور داشته باشند. مسئولان نیز زمینه حضور مردم را فراهم کنند. ما نیز در خدمت مجموعه ادای وظیفه خواهیم کرد.

دادستان کل کشور در مورد مصوبه شورای نگهبان گفت: از نظر قانون‌اساسی تعیین شرایطی که یک فرد که قصد کاندیداتوری دارد، بر عهده شورای نگهبان است اما شکل این قضیه محل بحث است. اصل موضوع با توجه به قانونی بودن نهاد شورای نگهبان، بر عهده آن است.

وی اضافه کرد: این نقص قانونی را در دوره‌های گذشته نیز شاهد بودیم. باید بین مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت یک هماهنگی جامع و مانعی صورت بگیرد که این اختلافات را نیز شاهد نباشیم.این چنین دغدغه‌های شایسته جمهوری اسلامی نیست. 

منتظری در پایان خاطر نشان کرد:به نظر من مسئولیت رسیدگی به این مسئله با شورای نگهبان است حال این که ممکن سلیقه‌ها مختلف باشد. در نهایت شورای نگهبان است که تشخیص دهد و فرد مناسب را به مردم معرفی کند.

انتهای پیام/۴۱۰۷/

نظر شما