شناسهٔ خبر: 47187880 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

وزیر علوم عید فطر را به جامعه دانشگاهی تبریک گفت

تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی به مناسبت فرارسیدن عید فطر، ضمن تبریک این عید بزرگ به همه مسلمانان به ویژه جامعه دانشگاهی ایران گفت: عید سعید فطر تجلی خداخواهی، جشن دوری از معصیت و اوج امیدواری به مغفرت و رحمت الهی است.

صاحب‌خبر -

در تقویم امسال عید فطر مصادف با فردا پنجشنبه 23 اردیبهشت قید شده است اما قطعیت آن تنها بر اساس نظر ستاد استهلال دفاتر علما و رویت ماه شوال منوط است و اگر هلال شوال رویت نشود عید روز جمعه خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن پیام دکتر غلامی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
‏ «الْحَمْدُلِلَّهِ عَلَی مَا هَدَانَا وَلَهُ الشُّکْرُ عَلَی مَا أَوْلانَا» ‏


اکنون که یک ماه از پالایش جان و درخشش نور ایمان در دل های آسمانی گذشت، آمدن عید بندگی و شادی وصف‌ناپذیر از این همه رحمت الهی، خوش یمن ترین نویدی است که روزه‌داران درگاه احدیت را مسرور می‌سازد.

شیفتگان حق، یک ماه همه ذکر و فکر و کردارشان بر مبنای تامل بر اعمال گذشته و نقشه‌ای الهی برای آینده متجلی می شود و چه زیباست آن لحظه که دم روحانی و نفس پاک عفو و بخشندگی در جان‌ها و دل ها تبلور یابد و شادمانی بالاتر از این برای یک انسان متقی نیست.

خانواده بزرگ و گرانقدر آموزش عالی، اساتید، دانشجویان، کارکنان و پژوهشگران، در کنار این همه تلاش خستگی ناپذیر برای رشد و بالندگی ایران عزیز، آیین بندگی را عینیت بخشیدند و در دومین رمضان متوالی که با روزهای سخت مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا گذشت، با تکیه بر دانش و تدبیر، برای خدمت به مردم عزیز کشورمان و تولید انواع محصولات مقابله با این ویروس منحوس، سنگ تمام گذاشتند. از درگاه حضرت احدیت خواستارم که به حق ماهی که گذشت و شریف‌ترین لحظات تقرب به پروردگار در آن واقع بود، از شمیم عید سعید فطر، جان همگان سرخوش باشد و به حق این روز بزرگ به شکرانه یک ماه بندگی، شاهد خوش‌احوالی و تندرستی مردم عزیز به رنج‌افتاده از این بلا و مصیبت باشیم.

اینک در آستانه ی گذر از ماه بندگی؛ فرا رسیدن عید الهی و سعید فطر، این عید بزرگ مؤمنین و حلول ماه شوال را به همه ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی، به ویژه جامعه دانشگاهی کشور که پیشتازان و راهگشایان تحولات اجتماعی و پیشرفت‌های علمی کشور هستند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و امیدوارم ره توشه معنوی این ماه مبارک، رضایت پروردگار متعال از رفتار و گفتار و کردارمان باشد و همه ما را ‏در راه رسیدن به اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راسخ تر گرداند.‏‬ رستگاری، تندرستی و عزت همگان را از درگاه حضرت احدیت مسألت می نمایم.

نظر شما