شناسهٔ خبر: 47187558 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

آزادی ۲۵ زندانی جرایم غیر عمد در لرستان

خرم‌آباد- مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان از آزادی ۲۵ زندانی جرایم غیر عمد توسط خیرین در این استان، همزمان با عید سعید فطر خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، توکل شاکرمی امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش و پیگیری خیرین خیرخواه هم استانی در ماه مبارک رمضان که از طریق پویش‌های مجازی مبالغ خود را به حساب ستاد دیه استان واریز کردند، در عید سعید فطر زمینه آزادی تعداد ۲۵ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد فراهم شد و این افراد به آغوش خانواده‌های خود باز می‌گردند.

وی ضمن تشکر از مردم نیک اندیش استان و نهادهای حمایتی به خصوص سازمان بسیج حقوقدانان که طی ماه مبارک جاری و به صورت مستمر با ستاد دیه استان همکاری لازم را داشته است، عنوان کرد: در ابتدای امر برای آزادی ۲۱ نفر برنامه ریزی کرده بودیم اما با توجه به استقبال و مشارکت خیرین و همچنین احسان و گذشت شکات و مصالحه بیشتر با زندانیان بدهکار محبوس در زندان، در نهایت منجر به آزادی ۲۶ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد که همگی به دلیل عدم توانایی پرداخت بدهی در زندان به سر می‌بردند، شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان افزود: متأسفانه در حال حاضر ۲۰۱ نفر زندانی جرایم غیر عمد با بدهی نزدیک به ۳۵ میلیارد تومان در زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند که از این تعداد ۱۸ نفر بدهکار دیه حوادث کارگاهی و تصادفات، ۱۷۲ نفر بدهکار مالی غیر کلاهبرداری و ۱۱ نفر بدهکار مهریه و نفقه هستند.

شاکرمی ضمن تاکید بر این موضوع که اخذ کمک از خیرین محدود به ماه مبارک رمضان نیست افزود: جمع آوری کمک‌ها و اقدام به آزادی زندانیان غیر عمد در تمام طول سال به صورت مستمر توسط ستاد دیه انجام می‌شود.

وی همچنین بیان داشت: طبق نظر آیات عظام مراجع تقلید پرداخت زکات فطریه با هدف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد ناتوان در پرداخت دیه یا مبلغ بدهی مانعی ندارد از همین رو نیکوکارانی که تمایل دارند وجوهات عید فطر خود را به منظور آزادی بدهکاران گرفتار در مسائل غیر کلاهبرداری اختصاص دهند، می‌توانند از طریق کارت بانکی ستاد دیه استان لرستان به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۱۱۲۸۷ مبالغ خود را جهت آزادی زندانیان دردمند واریز کنند.

نظر شما