شناسهٔ خبر: 47187338 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: رویدادایران | لینک خبر

روند نزولی بستری‌ها و افزایش فوتی‌ها در قم/تزریق ۲۴ دوز واکسن کرونا به گروه‌های هدف

صاحب‌خبر -

 محمدرضا قدیر امروز در جلسه پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات استانداری، با اشاره به روند نزولی بستری‌ها و افزایش مرگ‌ومیر کرونایی در قم اظهار داشت: مراجعات سرپایی افراد مبتلا یا مشکوک به کرونا به مراکز درمانی قم نیز 50 درصد کاهش دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: در واقع تعداد مراجعه‌کنندگان در بخش سرپایی از هفته‌ای 4 هزار نفر به حدود 2300 نفر رسیده است و امیدواریم روند نزولی ادامه یابد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در حدود 450 بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند که نسبت به زمان اوج این بیماری 150 نفر کاهش داشته‌ایم، تصریح کرد: البته با توجه به چرخه این بیماری از ابتدا، انتظار نداریم در هفته آینده شاهد کاهش تعداد مرگ‌ومیر باشیم.

قدیر با اشاره به تعداد 90 نفر بیمار بدحال ابراز کرد: تست‌های مثبت کرونا نیز از 60 به 45 درصد کاهش‌یافته است و روزانه 300 تا 500 نفر بستری موقت داریم.

وی در مورد واکسیناسیون نیز خاطرنشان کرد: تاکنون 24 هزار دوز واکسن کرونا به گروه‌های هدف در قم تزریق‌شده است و با توجه به اهمیت تزریق واکسن به سالمندان، امیدواریم شاهد همکاری بیشتر این افراد در تزریق واکسن باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: با توجه به اینکه هدف از واکسیناسیون ایمن‌سازی افراد است باید در جهت مدیریت افکار عمومی در روند توسعه واکسیناسیون کرونا تلاش کرد، همچنین شهروندان همچنان به رعایت پروتکل‌ها پایبند باشند تا ایمنی جمعی به وجود بیاید.

نظر شما