شناسهٔ خبر: 47187286 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

روسیه سخنگوی سفارت آمریکا در مسکو را اخراج می کند

مسکو - ایرنا- سخنگوی سفارت آمریکا در مسکو اعلام کرد که نام وی در فهرست ۱۰ دیپلمات آمریکایی قرار دارد که باید خاک روسیه را ترک کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، «ربکا روس» سخنگوی سفارت آمریکا در روسیه روز چهارشنبه به ریانووستی گفت که نام وی در فهرست دیپلمات های آمریکایی قرار دارد که از طرف روسیه به عنوان عنصر نامطلوب شناخته شده اند.  

یک مقام وزارت امور خارجه روسیه پیش تر اعلام کرده بود که ایالات متحده آمریکا به سخنگوی سفارت روسیه در آمریکا اجازه سفر به این کشور نمی دهد و این سفارتخانه مجبور است که بدون سخنگو فعالیت کند.  

 یک ماه پیش آمریکا ۱۰ دیپلمات روس را اخراج و بسته جدید تحریمی در مورد این کشور وضع و در پاسخ روسیه نیز ۲۰ دیپلمات آمریکایی را اخراج کرد.

۱۰ نفر از دیپلمات های آمریکایی خاک روسیه را ترک کرده اند و ۱۰ دیپلمات دیگر ازجمله سخنگوی سفارت آمریکا در مسکو قرار است تا روز ۲۱ ماه می (۳۱ اردیبهشت ماه) از روسیه خارج شوند.  

روسیه هفته های اخیر شماری از دیپلمات های کشورهای اروپایی ازجمله دیپلمات های کشورهای حوزه بالتیک، لهستان، چک، بلغارستان و اسلواکی در پاسخ به اخراج دیپلمات های خود از این کشورها اخراج کرد.

آخرین مورد اخراج دیپلمات در روسیه روز گذشته اتفاق افتاد و یک دیپلمات سفارت رومانی در مسکو عنصر نامطلوب اعلام شد.   

روابط روسیه و آمریکا تیره است و واشنگتن از سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از یکصد بسته تحریم های اقتصادی و مالی علیه مسکو وضع کرده است و این روند بین دو کشور همچنان ادامه دارد.  

نظر شما