شناسهٔ خبر: 47187258 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

انتخابات ۱۴۰۰|

دادستان کل کشور: مصوبه تعیین معیارهای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در حوزه صلاحیت شورای نگهبان است

دادستان کل کشور با اشاره به مصوبه شورای نگهبان گفت: این مسئله در حوزه صلاحیت شورای نگهبان است، اما شکل قضیه ممکن است دارای سلیقه‌های مختلف باشد.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام و المسلمین «محمدجعفر منتظری» در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد:‌ روند ثبت‌نام تاکنون خوب بوده است و امیدواریم تا پایان ثبت نام افرادی که شایستگی و لیاقت تصدی این سمت را دارند، حضور یابند. ان‌شاءالله مردم نیز با حضور حداکثری بتوانند یک منتخب لایق را انتخاب کنند.

دادستان کل کشور افزود: امیدواریم مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور خوبی پای صندوق‌های رأی داشته باشند.

وی با بیان اینکه مسئولان نیز زمینه حضور مردم را در انتخابات فراهم کنند، ادامه داد: ما نیز در خدمت مجموعه ادای وظیفه خواهیم کرد.

منتظری با بیان اینکه در این بازدید مشکلی خاصی مشاهده نشد، بیان داشت: امیدواریم یک انتخاب خوب و پرشور و سالم داشته باشیم.

دادستان کل کشور درباره مصوبه شورای نگهبان نیز بیان کرد: از نظر قانون‌ اساسی تعیین شرایطی که یک فرد پیرو آن قصد کاندیداتوری دارد، بر عهده شورای نگهبان است، اما شکل این قضیه محل بحث است. اصل قضیه این است که شورای نگهبان یک نهاد قانونی است و تعیین شرایط بر عهده این نهاد گذاشته شده است.

وی ادامه داد: این نقیصه قانونی را در دوره‌های گذشته نیز شاهد بودیم. باید بین مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت یک هماهنگی جامع و مانعی صورت بگیرد که این اختلافات را نیز شاهد نباشیم چراکه شایسته نظام جمهوری اسلامی این چنین دغدغه‌ها نیست.

منتظری در پایان تاکید کرد: به نظر من این مسئله در حوزه صلاحیت شورای نگهبان است، اما شکل قضیه ممکن است دارای سلیقه‌های مختلف باشد.
 

انتهای پیام/

نظر شما