شناسهٔ خبر: 47186776 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: برترین‌ها | لینک خبر

بازیکنی که از نگهبانی در پادگان به ترکیب دربی رسید

بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال گفت: نام دربی برای بازیکنان دو تیم ایجاد استرس می‌کند، ولی امیدوارم استقلال برنده بازی جمعه باشد.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری فارس: رضا حسن‌زاده در خصوص دیدار روز جمعه تیم‌های استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: هر دو تیم از نظر روحی و روانی در شرایط خوبی هستند. شکست استقلال مقابل ذوب‌آهن و تساوی پرسپولیس با سپاهان کاری ندارم، اما کاملاً مشخص بود که لیگ قهرمانان آسیا به تیم استقلال و بازیکنانش فشار زیادی وارد کرده و به نظر من آنها حداقل دو هفته بعد از این بازی‌ها باید استراحت می‌کردند.

وی افزود: استقلال در بازی گذشته به خاطر نداشتن چهار بازیکن چیدمانش را عوض کرد و هنوز هم زمان می‌خواهد تا از نظر بدنی ریکاوری شود.

کادرفنی استقلال یک کادر حرفه‌ای است و مطمئن هستم بازی با ذوب‌آهن را فراموش کرده است. دربی شرایط خاصی دارد و گل تمامی مسابقات لیگ برتر است.استقلال در آسیا با صعود از گروه مرگ نشان داد تیمی خوب است و قطعا برای این بازی انگیزه دارد.از طرفی، کل آسیا این بازی را تماشا خواهد کرد و من امیدوارم یک جدال خوب، باکلاس و جذاب را شاهد باشیم و تیم استقلال برنده مسابقه باشد.

بازیکن اسبق استقلال با تأکید بر اینکه مسابقه روز جمعه برای هر دو تیم سخت و دشوار خواهد بود، عنوان کرد: بازنده این مسابقه وارد حاشیه می‌شود و برنده آن پوئن‌هایی می‌گیرد و در ادامه مسیر کارش راحت‌تر جلوتر خواهد رفت. اگر تیمی ببازد، سخت می‌توان آن را جمع کرد، به خصوص که با ورود فضای مجازی به عرصه رسانه‌ها همه چیز این مسابقات در اذهان باقی می‌ماند.

وی خاطرنشان کرد: بارها اتفاق افتاده که کادرفنی دو تیم اتفاقاتی را تجربه کردند که منتظر آن نبودند، مثلاً یک دروازه‌بان یا یک مدافع به خاطر استرس بیشتری که روی آنها هست، روز سختی را تجربه کرده‌اند، به همین دلیل کادر فنی تیم استقلال باید تمامی بازیکنان را مهیای چنین مسابقه حساسی کرده باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تا به حال اتفاق عجیبی را در دربی تجربه کرده یا خیر، گفت: بله من یکبار سرباز بودم و مستقیماً از پادگان به ورزشگاه آزادی رفتم و در دربی بازی کردم. فکر می‌کنم سال 70-69 بود که در پادگان حضور داشتم و نگهبان بودم. مسئول سربازی ما پرسپولیسی چند آتشه بود و زیاد دوست نداشت من در بازی حضور داشته باشم، اما خودش دلش سوخت و ساعت 15:30 دقیقه به دنبالم آمد و مرا به استادیوم رساند. در آن بازی خوشبختانه بدون تمرین بازی کردم و با گلهای مرفاوی و سرخاب در جام حذفی 2 بر یک پیروز شدیم.

حسن‌زاده در خصوص اینکه توصیه‌اش به بازیکنان و کادرفنی استقلال چیست، گفت: اسم دربی خودش استرس‌زا است، الان هم بازیکنان حرفه‌ای فوتبال بازی می‌کنند و طبیعتا زندگی آنها هم دیگر آماتور نیست. نکته بسیار مهم این است که کادرفنی استرس بازیکنان را کاهش بدهد و به آنها اطمینان کند، اگر بازیکنان استقلال و کادر فنی به یکدیگر اطمینان داشته باشند، مطمئنا هیچ تیمی نمی‌تواند آنها را شکست دهد.

نظر شما