شناسهٔ خبر: 47185996 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: خبر ورزشی | لینک خبر

چرخش ۱۸۰ درجه ای عابدینی در مصاحبه با سایت فدراسیون فوتبال/ حمله به منتقدان عزیزی خادم

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: برنامه‌ای که عزیزی‌خادم و همکارانش به مجمع ارائه دادند، به شکلی بوده که مورد مقبولیت اکثریت قرار گرفته و آنها قول داده‌اند که مقدمات توسعه فوتبال و خروج از بحران را با این برنامه فراهم کنند.

صاحب‌خبر -

خبرورزشی - امیر عابدینی که تا همین چند وقت پیش از عزیزی خادم انتقاد می کرد به طور کاملا خودجوش، در گفت و گویی با سایت فدراسیون فوتبال (!) از رئیس جدید این فدراسیون تعریف و تمجید کرد و از منتقدان فدراسیون نیز گلایه کرد. بخش کوتاهی از مصاحبه طولانی او را بخوانید و سایت فدراسیون فوتبال را هم فراموش نکنید!

*شرایط مدیریتی فوتبال ایران را می‌توان از چند بعد مورد تحلیل قرار داد. رئیس فعلی فدراسیون فوتبال عضو مجمع نبوده و در هیات رئیسه قبلی حضور نداشته است. در انتخابات دوره‌های قبل فدراسیون در زمان کفاشیان و تاج آنها نه تنها در هیات رئیسه بودند بلکه اکثریت اعضای مجمع عمومی هم همراه آنها بودند. در انتخابات سال ۱۳۹۵ که خود مهدی تاج از سازمان لیگ و نایب رئیسی دوم به صندلی ریاست رسید و حتی حمایت بدنه لیگ را هم به همراه خود داشت. در کل نیروی مدیریتی شاغل در فدراسیون و سازمان لیگ و مجمع عمومی همه همراه این دوستان بودند. اما نتیجه چه شد؟ الان با فاجعه میزبانی، از دست رفتن جام جهانی، قرارداد ویلموتس، بدهی مالیاتی، اقتصاد ضعیف فوتبال و قرارداد سنگین ویلموتس و دستیارانش و چندین و چند مورد دیگر شرایط نسبتا سخت تیم ملی رو به رو هستیم.

بیشتر بخوانید:

*برنامه‌ای که عزیزی‌خادم و همکارانش روی کاغذ آورده‌ و به مجمع ارائه داده‌اند، به شکلی بوده که مورد مقبولیت اکثریت قرار گرفته و آنها قول داده‌اند که مقدمات توسعه فوتبال و خروج از بحران را با این برنامه فراهم کنند. یک عده‌ای بدون توجه به این شرایط و آنالیز دقیق از سیستم افرادی که بر مسند کار آمده‌اند و فدراسیون جدید را به هر طریقی می‌خواهند به نقد بکشند. بعضی‌ها در همین مدت کوتاه ابتدا حامی بودند و بعد رفتند منتقد شدند. در شرایطی که هنوز اتفاق خاصی در این فاصله زمانی رخ نداده که یک گروه را به چنین منتقدی تبدیل کند.

*انرژی که من در شهاب الدین عزیزی خادم و تیم همراهش دیدم مثبت است. در همین مدت کوتاه نشان داده‌اند که آمده‌اند کار کنند. اینکه برخی‌ها دوست ندارد این اتفاق انجام شود و فدراسیون بعد از این زمین خوردن‌ها از جای خودش بلند شود دیگر مشکل آنهاست. با شناختی که از عزیزی‌خادم و اعضای هیات رئیسه و مدیران فدراسیون دارم، تحقیقاتی که انجام دادم و تجربه‌ای که دارم به نظرم آینده فوتبال را می‌شود مثبت دید. انقدر درگیر ارقام و اعداد و بحران‌های موجود نباشیم و قضاوت درست انجام بدهیم. باید به فدراسیون فرصت داد و نباید به آنها تاخت یا تعریف کرد. چطور می‌شود وقتی به قول قدیمی‌ها امتحانات ثلث اول تیم مدیریتی جدید هم شروع نشده چنین حجم از حملات و انتقاداتی را متوجه آنها کرد. اگر الان نارسایی وجود دارد به خاطر بحران‌هایی است که به میراث رسیده و برای یکی یکی آنها باید راه علاج پیدا کرد تا در آینده سیستم سکته نزند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما