شناسهٔ خبر: 47180767 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت:

حقوق رزیدنت‌ها و انترن‌ها کفاف کرایه ماشین را هم نمی‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه حقوق یک و نیم تا دو میلیون تومان رزیدنت‌ها و انترن‌ها حتی کفاف هزینه کرایه ماشین آن‌ها از منزل تا بیمارستان را نمی‌دهد، بر ضرورت افزایش حقوق این قشر تاکید کرد.

صاحب‌خبر -

محسن فتحی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به حقوق انترن‌ها و رزیدنت‌ها، به خانه ملت، گفت: حقوق دستیاران تخصصی و انترن‌ها بسیار پایین بوده و به هیچ وجه با حجم بالای مسئولیت آن‌ها مطابقت ندارد. 

وی با بیان اینکه انترن‌ها و رزیدنت‌ها نقش مهمی در مقابله با کرونا دارند، گفت: در شرایط فعلی بار اصلی خدمت‌رسانی در نظام سلامت در دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها برعهده این افراد است و در ایام کرونا فشارهای زیادی را به دلیل شیفت‌های بسیار فشرده رسیدگی به امور تحصیلی خود متحمل شدند. 

نماینده  سنندج و دیواندره و کامیاران در مجلس یازدهم با یادآوری اینکه حقوق یک و نیم تا دو میلیون تومان رزیدنت‌ها و انترن‌ها حتی کفاف هزینه کرایه ماشین آن‌ها از منزل تا بیمارستان را نمی‌دهد، گفت: درست است این افراد در حال حاضر دانشجو هستند اما در حال خدمت به کشور بوده و بیمارستان‌های آموزشی را می‌چرخانند؛ بنابراین باید افزایش حقوق آن‌ها در دستور کار قرار گیرد. 

فتحی از پیگیری موضوع حقوق رزیدنت‌ها و انترن‌ها در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد و گفت: این موضوع را در دستور کار قرار خواهیم داد و یکی از دستور کار کمیسیون بهداشت خواهد بود.

نظر شما