شناسهٔ خبر: 47125470 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: شفقنا | لینک خبر

اسماعیل هنیه: اشغالگران تمامی خطوط قرمز را زیر پا گذاشتند

صاحب‌خبر -

شفقنا- رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نامهای خطاب به سران عربی و اسلامی اعلام کرد رژیم صهیونیستی تمامی خطوط قرمز را زیر پا گذاشته و خواستار اقدام فوری در برابر این تجاوزگری ها هستیم.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از سما الاخباریه، «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” اقدام فوری برای اتخاذ موضع قاطعانه در برابر تجاوز و جنایتی که قدس و مسجد الاقصی را دربرگرفته است و تلاش برای بسیج سیاسی و مواضع دیپلماتیک در سطح عربی، اسلامی و بین المللی، برای جلوگیری از اشغال و ادامه تجاوزات وحشیانه علیه مردم فلسطین، اراضی و مقدسات آنها در شهر اشغالی قدس و در قلب آن یعنی مسجدالاقصی را خواستار شد.

هنیه در پیامی که به رهبران و سران کشورهای عربی و اسلامی ارسال کرد، گفت: آنچه که کل جهان از تلاش های مداوم و تشدید اشغال در قدس اشغالی شاهد آن هستند، از آوارگی اجباری علیه ۲۸ خانواده فلسطینی ساکن شیخ جراح، تجاوزات شنیع علیه مردم محله باب العامود و یورش جنایتکارانه و تنش آفرین آنها به حرمت مسجد مبارک الاقصی و حمله به آنهایی که در آن مستقر شده اند. این یک جنایت و تشدید تنش خطرناکی است که نباید در برابر آن سکوت کرد یا آن را تحمل کرد و بدون واکنش شدیدی که مانع اشغالگری و تداوم تروریسم آنها علیه قدس و الاقصی و فلسطینی نباید باشد.

او در پیام خود تأکید کرد: اشغالگران از همه خطوط قرمز عبور کرده، احساسات ملت عرب و اسلامی را برانگیخته و شهر قدس را در تاریخ عرب و اسلامی خود هد قرار می دهد و زندگی ، معیشت، وجود و آینده و حقوق مشروع مردم قدس را و همچنین مسجد مبارک الاقصی و افراد مرتبط با آن را نیز هدف قرار داده اند.

رئیس دفتر سیاسی حماس ابراز امیدواری و اطمینان کرد که ملت عرب و اسلامی مانند همچنون بنیادی استوار هستند که همیشه در راه قدس و مقدسات پیروز می شود، امروز در کنار مردم فلسطین ما در قدس و مسجد مبارک الاقصی برای دفع تجاوزات و جنایات اشغالگری اسرائیل و جلوگیری از ادامه تروریسم آن ایستاده باشد و گله تجاوزگران را مهار کرده و از پایداری مردم قدس و مردم رباط در مسجدالاقصی حمایت کند.

هنیه در پایان پیام خود ، خطاب به رهبران و سران کشورهای عربی و اسلامی گفت: مردم فلسطین ما در قدس اشغالی ، که بیش از ۵۰ سال راه پایداری و صبر را برای دفاع از اراضی و اماکن مقدس به نمایندگی از کل ملت عرب و اسلامی پیموده اند، در این مسیر تا رسیدن به آزادی، بازگشت و استقرار کشور فلسطین ، با پایتختی قدس حرکت خواهند کرد.

این خبر را در سما الاخباریه می توانید ببینید.

نظر شما