شناسهٔ خبر: 47125391 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

وزیر اول اسکاتلند: حمله به مسلمانان در مسجد الاقصی غیر قابل دفاع است

وزیر اول اسکاتلند خشونت صهیونیست‌ها علیه مسلمانان ساکن قدس اشغالی را در ماه مبارک رمضان به شدت محکوم کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر اول اسکاتلند بی‌رحمی و خشونت صهیونیست‌ها علیه مسلمانان فلسطینی را در مسجد الاقصی به شدت محکوم کرد و گفت، حمله به مسجد در ماه رمضان کاملا غیرقابل دفاع است.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» «نیکولا استروژن» وزیر اول اسکاتلند در توئیتی از رژیم اسرائیل خواست که به جامعه جهانی گوش فرا داده و حملات خود را به سومین مکان مقدس اسلام و همچنین اخراج غیرقانونی ساکنان فلسطین در محله اشغالی «شیخ جراح» متوقف کند.

استروژن گفت: «حمله به هرعبادتگاهی مذموم است ، اما حمله به یک مسجد در ماه رمضان کاملا غیرقابل دفاع است.»

وزیر اول با استفاده از هشتگ «شیخ جراح » که طی هفته گذشته در توییتر رواج داشت ، افزود: «این نیز نقض قوانین بین المللی است. اسرائیل باید به درخواست ها برای متوقف کردن خشونت فوراً توجه کند.»

در ماه جاری میلادی دادگاه منطقه ای در قدس اشغالی دستور داد که خانواده های فلسطینی ساکن در قدس شرقی باید خانه‌های خود را تخلیه کنند. در نتیجه این حکم و همبستگی با شیخ جراح ، فلسطینیان علیه تصمیم دادگاه در تعدادی از مناطق  در مجاورت مسجد الاقصی تظاهرات کردند. در واکنش به این تظاهرات ، پلیس  رژیم صهیونیستی مسلح به نارنجک با خشونت معترضان را متفرق کرده است. بیش از 200 فلسطینی عصر جمعه در جریان حملات به  مسجد الاقصی و دیگر مناطق اشغالی در قدس شرقی مجروح شدند.

مقام‌های صهیونیستی همچنین تلاش کرده اند تا به زور از تجمع در ماه رمضان در مسجد الاقصی و اطراف آن جلوگیری کنند. پاسخ وحشیانه تل آویو، محکومیت بین المللی را در سراسر جهان برانگیخته است، زیرا بسیاری از کشورها رژیم صهیونیستی را به توقف فعالیت‌های شرورانه  و احترام به قوانین بین المللی دعوت کرده اند.

اقدام‌های ظالمانه تازه صهیونیست‌ها موجی از واکنش‌ها را برانگیخت به طوری که وزارت خارجه روسیه  نیز در واکنش به حوادث اخیر در قدس اشغالی و تجاوزات رژیم صهیونیستی، ابراز نگرانی کرد و خواستار جلوگیری از تشدید تنش‌ها شد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: روسیه نگران افزایش تنش‌ها در قدس است و از همه طرف‌ها می‌خواهد از اقداماتی که باعث تشدید می‌شود، خودداری کنند.»

پیشتر تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به حوادث شهر قدس اشغالی و تجاوزات صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان، برگزاری نشست فوق‌العاده سازمان‌های بین‌المللی را خواستار شد.

انتهای پیام/.

نظر شما