شناسهٔ خبر: 47124833 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان:

در بحث ماندگاری پزشکان در پزشکی قانونی مشکل داریم

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان اعلام کرد: با توجه به افزایش دریافتی علوم پزشکی در بحث ماندگاری پزشکان در سیستم پزشکی قانونی دارای مشکل هستیم که در این راستا نیاز به توجه ویژه به کارمندان به ویژه کارمندان پزشکی قانونی است.

صاحب‌خبر -

دکتر ارتین کمالی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در شورای قضات و کارکنان دادگستری همدان، با اشاره به مشکلات استان در چهار محور بحث معیشتی و رفاهی کارکنان دادگستری، ساختمان و ابنیه و تجهیزات حفاظتی سازمان های تابعه، خودروهای سازمان های تابعه و صندوق های رفاهی اظهار کرد: در بحث معیشتی و رفاهی حرکت های خوبی انجام شده و از ۴۹ مرکز پزشکی قانونی که رئیس قوه قضائیه دستور دادند در مناطق ویژه و محروم احداث و خدمات رسانی کنند، دو مورد به استان همدان مربوط بوده که در اسدآباد و تویسرکان راه اندازی شده و مشغول خدمت است.

کمالی افزود: با توجه به افزایش دریافتی علوم پزشکی در بحث ماندگاری پزشکان در سیستم پزشک قانونی دارای مشکل هستیم که در این راستا نیاز به توجه ویژه به کارمندان به ویژه کارمندان پزشکی قانونی است.

وی مطرح کرد: ابنیه و مسائل حفاظتی سازمان بازرسی استان با پیسرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال حاضر مدت پیمان آن به پایان رسیده است که در این راستا منتظر کمک قوه قضائیه کشور هستیم.

کمالی همچنین با اشاره به مشکل خودرو برای انجام مأموریت های محوله به عنوان یکی از مشکلات سازمان بازرسی استان گفت: فرسودگی زندان تویسرکان و نهاوند از جمله مشکلات اداره کل زندان های استان همدان بوده که در این رابطه درخواست حمایت برای احداث ساختمان این زندان ها در مکان مناسب داریم.

وی با بیان اینکه در رابطه با سند تحول قوه قضائیه سرتا پا گوش جان به دستورات آیت الله رئیسی داریم و در سال ۱۴۰۰ در اسرع وقت سند تحول قوه قضائیه در برش استان همدان محقق خواهد شد، اضافه کرد: در رابطه با اصلاح و تربیت نیز نیاز به کمک و اعتبارات لازم از جانب قوه قضائیه هستیم.

کمالی با مهم برشمردن بحث امنیتی دستگاه های امنیتی استان به عنوان یکی دیگر از موارد درخواستی از آیت الله رئیسی تصریح کرد: در بحث پزشکی قانونی نیز دارای درخواست هایی هستیم که بحث سرور برق رسانی اداره کل، کمک در راستای طرح جامع تأسیس سالن تشریح و آزمایشگاه پزشکی قانونی برای تجهیزات، تأمین اعتبار برای خرید خودرو برای پزشکی قانونی استان از جمله آنهاست ضمن اینکه در حال حاضر پزشکی قانونی استان همدان با ۹ شهرستان تنها دارای دو خودرو  است و از این نظر در انجام مأموریت های محوله در بحث خودرو در مضیقه هستیم.

وی همچنین با اشاره به سازمان قضایی نیروهای مسلح استان بیان کرد: تغییرات اساسی ساختمان ادارای و تجهیزات فناوری، خرید خودرو، تعمیرات منازل سازمانی و تعمیر مهمان سرا نیز از جمله مشکلات سازمان قضایی نیروهای مسلح استان به شمار می رود که در این راستا درخواست حمایت داریم.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما