شناسهٔ خبر: 47124803 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

نتوانسته‌ایم گذشته را به خوبی حفظ کنیم / جمع‌آوری و نگهداری ۳۰ میلیون سند در تبریز

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ما تاریخ بسیار درخشان و باعظمتی داریم ولی متاسفانه نتوانسته‌ایم این گذشته را به خوبی حفظ کنیم و آثارش را در اختیار نسل‌های جدید قرار دهیم و از مردم خواست اسناد تاریخی خود را به مرکز اسناد ملی شمال‌غرب کشور تحویل دهند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در بازدید از مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال‌غرب کشور با اشاره به استقرار مرکز اسناد ملی شمال‌غرب کشور در خانه تاریخی اردوبادی در تبریز، اظهار داشت: با توجه به اهمیت حفظ اسناد، این مرکز باید به ساختمانی جدید دارای تمامی ملاحظات ایمنی، دسترسی و خدمات پشتیبانی منتقل شود.

وی، نسبت به توسعه و صیانت از این مجموعه نفیس و ارزشمند تاکید کرد و افزود: کشورهای غربی که تاریخ مکتوب طولانی ندارند، سعی می‌کنند پیشینه خود را با عظمت و قدرت مطرح کرده و به رخ بکشند.

پورمحمدی با بیان اینکه ما تاریخ بسیار درخشان و باعظمتی داریم ولی متاسفانه نتوانسته‌ایم این گذشته را به خوبی حفظ کنیم و آثارش را در اختیار نسل‌های جدید قرار دهیم، از مردم خواست اسناد تاریخی خود را به مرکز اسناد ملی شمال‌غرب کشور تحویل دهند.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: جمع‌آوری و نگهداری ۳۰ میلیون سند در مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال‌غرب کشور در تبریز کاری بسیار مهم و باارزش است که باید تمهیدات لازم برای مراقبت از این اسناد در بهترین شرایط اندیشیده شود.

وی اظهار داشت: ضروری است، اسناد بعد از گردآوری به‌روزرسانی شوند تا این اسناد به صورت دیجیتال و یا کپی به راحتی در اختیار پژوهشگران و مردم قرار گیرد.

انتهای پیام/60001/س

نظر شما