شناسهٔ خبر: 47124670 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

اولویت مصرف زکات فطریه کمک به معیشت نیازمندان است

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفتک اولویت مصرف زکات فطریه برای رفع نیازمندی ها و کمک به معیشت فقرا و نیازمندان است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛حجه الاسلام و المسلمین سیدنصیر حسینی امام جمعه یاسوج و نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، در جلسه شورای زکات استان گفت: زکات از پایه های دین مبین اسلام است و به پرداخت آن سفارش زیادی شده است. 

وی با اشارره به اینکه در قرآن کریم در کنار نماز در آیه های زیادی دستور به پرداخت زکات داده شده است، افزود: زکات بر همه امتهای پیش از اسلام واجب و لازم بوده است و به عنوان یک عمل عبادی از نگاه اجتماعی آثار و برکات ارزشمندی دارد. 

امام جمعه یاسوج و رئیس شورای زکات استان تصریح کرد: اگر مردم زکات و خمس مال خود را پرداخت کنند فقیری روی زمین نخواهد ماند. 

وی با اشاره به اینکه خداوند ما را مکلف به توجه به نیازمندان کرده اس،تگفت:  یکی از راههای توجه به فقرا و نیازمندان پرداخت زکات است و رفاه و آسایش اخروی و دنیوی ما از برکات زکات است. 

حجه الاسلام و المسلمین حسینی بیان کرد: در قرآن سفارش شده است که یکی از راههای رهایی شما از فقر پرداخت قسمتی از مال خود به نیازمندان است. 

وی با بیان اینکه دو نوع زکات داریم زکات مال و زکات بدن، گفت: زکات بدن زکات فطریه است که باید در پایان ماه مبارک رمضان آن را به نیازمندان بپردازیم. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اینکه دراین ایام ماه مبارک رمضان فقرا و نیازمندان چشم انتظار کمک های ما هستند، افزود: میزان زکات فطریه هر فرد بر مبنای گندم به ازاء هر نفر 18 هزار تومان و برمبنای برنج 75 هزار تومان است و اولویت مصرف جهت نیازمندان تحت حمایت نهادهای حمایتی است.

 

بیشتر بخوانید:

نظر شما